Wpis z mikrobloga

Przełamałam się dzisiaj i wreszcie zapisałam się do psychiatry. Od bliskiej mi osoby dostałam adres przychodni NFZ, w której sama się leczy i jest bardzo zadowolona. Przeczuwałam, że nie mogę liczyć na wizytę latem, ale łudziłam się, że przed powrotem na studia zacznę leczenie. Głupia ja. Najbliższy termin: 13.12.21r. xDDD Proponowali mi szukanie innych przychodni, w których możliwe, że będzie szybszy termin, ale jak mam trafić na kołowała, to już wolę poczekać. Może jakimś cudem do grudnia przedzie mi depresja i inne zaburzenia. Jestem lekko w szoku i współczuję osobom w gorszym stanie psychicznym niż ja, które będą szukać pomocy (,) #depresja #psychiatria
  • 17
@Zaczytanaa: no ja się dowiedziałam, że psycholog na NFZ najbliższy to mnie czeka na jesieni, ale najpierw muszę iść na NFZ do ichniejszego psychiatry (takie procedury) i chyba mi ten psycholog wyjdzie najszybciej w 2023 xD
@Zaczytanaa: Nie no, weź idź gdzieś indziej, bo im dłużej czekasz tym będzie gorzej. Dobrze byłoby się dostać jakoś przed rozpoczęciem nauki, bo jak Ci jakieś leki przepisze to nie wiadomo czy będą dobre, jeszcze jak się zaczyna brać takie rzeczy to przez tydzień się źle czuje. Ja chodzę na NFZ i trafiłam na bardzo spoko psychiatrę, potem niestety przeszła na praktyki prywatne, więc przydzielono mnie do innego psychiatry i też
@Zaczytanaa: nie czekaj nie warto. Ja zbierałam się kilka miesięcy i pół roku z życia wyjęte. Odłóż sobie te 200 zł na wizytę i idź asap. Psychiatra psychiatrą i tak ma do wyboru tylko których z leków ssri snri albo benzo. Wypisze ci receptę w pół godziny i będziesz mieć wakacje.
Sprawdź może na znanylekarz.pl
@Zaczytanaa: idź do centrum zdrowia psychicznego w Twojej okolicy, tam przyjmą Ciebie szybciej(w założeniach 2-3 tyg), a od razu porozmawiasz z kimś kto z Tobą wstępnie porozmawia
@miloo: Byłam w Ośrodku Zdrowia Psychicznego w moim mieście. W poniedziałek idę zapytać się o terminy w jeszcze jednej poradni, która ma dobre opinie. Zobaczę jakie tam są terminy.
@Zaczytanaa: Ja mówię o centrach zdrowiapsychicznego, to jest co innego. Mają większe możliwościzeby Ciebie szybciej przyjąć. Tu jest lista www.czp.org.pl . Zadzwoń i powiedzą Ci jak wyglądają terminy.
@miloo: strona podaje, że:

Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia ani się rejestrować się wcześniej. Do Centrum Zdrowia Psychicznego możesz przyjść w każdej chwili (w godzinach jego pracy) szukając pomocy dla siebie lub dla bliskiej sobie osoby. Można przyjść ze swoim problemem lub przyprowadzić bliską osobę, której stan jest niepokojący. Centrum Zdrowia Psychicznego czynne jest w każdy dzień powszedni od poniedziałku do piątku, od 8 do 10 godzin na dobę w zależności
@Zaczytanaa: czekałem jakieś 4 miesiące, może 5 i co? Nie przyszedłem. Minęło tyle czasu, że straciłem odwagę, determinację. Obecnie nie planuję wizyty, bo spodziewam się podobnego scenariusza, a płacić za lekarza prywatnego i mieć dobry termin? Hm... Chyba nie zależy mi na mnie aż tak bardzo.
Trzymam kciuki za Twoją wizytę.