Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś mądry, kto mógłby mi jednoznacznie potwierdzić, czy przy dużej wadzie wzroku (-11 D) ćwiczenia siłowe (niekoniecznie podnoszenie ciężarów ale np. pompki itp.) faktycznie są niewskazane ze względu na ryzyko odwarstwienia siatkówki, czy jednak nie, i tylko sporty, w których istnieje ryzyko uderzeń w głowę, są niewskazane? Połowa źródeł mówi jedno, połowa drugie i już nie wiem jak to jest.

#medycyna #okulista #oczy #pytanie #kiciochpyta #silownia #wadawzroku #krotkowzrocznosc #okulary
  • 5
@kerdian: a nie lepiej spytać okulisty? xD Mój znajomy ma chyba odwarswienia siatkówki, miał już kilka operacji i z tego co wiem to nie może nic dźwigać itd. wszystko co może podnosić ciśnienie, więc wszelaka większa aktywność odpada.
@kerdian jest takie ryzyko, dlatego na AWF w wymaganiach na uczelnie jest odpowiednia sprawność i wadą wzroku max -2, kobiety z dużą wadą wzroku albo po korekcji laserowej nie mogą rodzić naturalnie tylko przez cesarkę i nie powinny skakać na główkę na głęboką wodę.