Wpis z mikrobloga

Czy mając owalna rurę podsiodłową jest możliwość zamontowania przerzutki na jakąś specjalną obejmę zamiast haka na którym aktualnie się to znajduje? Powiem, że jestem już zdemotywowany tym rowerem, przerzutka się ślizga na haku przez co spada na dół lub się rozregulowuje po przejechaniu kilkudziesięciu km. Gumowe podstawki lub inne materiały mające niwelować przemieszczanie się góra-dół prędzej czy później się zużywają. W komentarzach więcej zdjęć. Rama aluminiowa jakaś customowa, stąd też brak klasycznego rozwiązania.

#szosa #rower
Dulson - Czy mając owalna rurę podsiodłową jest możliwość zamontowania przerzutki na ...

źródło: comment_1623153614AXXfoDm8g8psCD6HBFvv3O.jpg

Pobierz
  • 17
@Dulson: Ew. Sproboj wyjąć gumowe wstawki, wyczyścić/odtłuścić, całe przejechać loctite (+gwint) i dokręcić. Poza tym - nie ma tam jakiś ząbków od środka?
@5mek Wcześniej gościu w warsztacie rowerowym mi zrobił jakimś specjalnym tworzywem, które się w końcu ukruszyło po pół roku, miałem też metalowe wstawki, teraz gumowe jako prowizorkę zrobiłem. No felerna to rama, nie polecam takich kombinacji :D
@Dulson: ja to bym tak spróbował - odtluść to porządnie (isopropyl albo coś do tarcz samochodowych) i dawaj lakier do paznokci i przykręcić. Taki z czapy pomysl. To przynajmniej jak nie zadziała możesz zmyć :) Ew. Lakier na oba, odczekać aż wyschnie to dopiero przykręcać (jak by się nie dało ustawic za łatwo). U mojej różowej w rowerze jest takie coś i wygląda po prostu jak element do elementu (ale oba