Wpis z mikrobloga

Pierwsze przymiarki...


Z takich pierwszych wrażeń... to pomimo obejrzenia setek godzin filmów z Modelem 3 w roli głównej, byłem zaskoczony jak w praktyce blisko i pod ręką znajduje się ekran, a przez to sprawia wrażenie jeszcze większego. Niestety nie miałem możliwości odbyć jazdy próbnej. Na te podobno trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem, a ja zajrzałem do salonu przejazdem.

Jeżeli chodzi o expirience w salonie.. to przyznam tylko 2/5. Nie wiem, czy to kwestia tego, że akurat mieli dostawę nowych aut... i wszyscy pracownicy wiadć byli zajęci, czy może czymś innym? W środku salonu nie było auta, do którego można było sobie wsiąść spokojnie. Były 3, ale one były gotowe, do odbioru przez klientów, którzy je kupili. Miałem okazję usiąść w modelu, który w moim rozumieniu był używany właśnie do jazd testowych... ale miałem na to ledwie kilka minut.

Gdybym miał dać wskazówkę ludziom z tego salonu Tesli, to definitywnie auto powinno robić lepsze wrażenie, jeżeli do niego siadasz i auto nie przypieka Ci tyłka siedzeniami, bo stało na słońcu ostatnie pół godziny. Klienci na jazdę testową powinni wchodzić do auta przygotowanego. Myślę, że gdyby przetarli ekran od czasu do czasu w takich autach, to też by nic nie zaszkodziło.

Z innych ciekawostek, to miałem okazję porozmawiać trochę z jednym z pracowników. Chłopak zajmował się nowymi autami, ale z chęcią odpowiedział na kilka moim pytań. Przy okazji rozmowy potwierdził fakt, że wszyscy pracownicy etatowi faktycznie dostają także akcje Tesli. Także Ci najniższego szczebla.

Ogólnie pomimo tego, że wizyta była w pośpiechu... a salon zrobił raczej kiepskie wrażenie, to pierwsze wrażenia z auta to ogromny plus. Tyle na dzisiaj. Na Model Y jeszcze trochę będzie trzeba poczekać...

#tesla #zbieramnatesle
anonimowy_programista - Pierwsze przymiarki...

SPOILER

Z takich pierwszych wraż...

źródło: comment_1623058593WoNCn1y6ja3skPRa7PN7Fh.jpg

Pobierz

Czy wg Ciebie Model Y będzie do kupienia w Polsce w tym roku?

  • Tak 17.6% (174)
  • Nie 82.4% (816)

Oddanych głosów: 990

  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonimowy_programista: zależy co masz na myśli mówiąc o kupnie. Zamówić się może będzie dało, ale czy zdążą dostarczyć jakiś samochód do klienta w kraju z dykty i kartonu to już mniej w to wierzę. Jest wiele ważniejszych rynków dla Tesli w Eu, które mogą mieć pierwszenstwo w dostawach. Z DE na czele.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: ja jazdę testową zarezerwowałem chyba 4-5 dni wcześniej, jazda robi wrażenie, w salonie za dużo z nimi nie rozmawiałem ale całe info dostałem jak należy, auto przygotowane, więc osobiste moje doświadczenie 5/5
@anonimowy_programista: byłem w Monachium też w 2019 i wszystko git :D Pozwolili wejść do auta, pobawić się systemem i ogólnie siedziałem w nim z 40 minut XD Wszystko było w środku. Może akurat sytuacja wyjątkowa była. PS: tak auto było czyste i mieli nawet kogoś który je co kilka minut czyści ścierką