Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę trochę zadbać o samochód z zewnątrz, bo w miarę świeży, a stale pod warstwa kurzu i już wstyd na mieście ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jaki zestaw preparatów/narzędzi polecacie na start do zewnętrznego ogarnięcia auta? Nie chcę na start wydać niewiadomo ile, bo dopiero sprawdzę czy sprawi mi to frajdę. Pacjent to bmw x1 '16

Mam obecnie myjkę ciśnieniowa i wiadro (sztuk 1) :)

#cardetailing #detailing #samochody #motoryzacja #autodetailing
  • 22
  • Odpowiedz
@stevemaster: pianownica, rękawica do mycia i jakiś wosk na mokro

innymi słowy: piana, szampon, wosk. Choć szampon można zastąpić piana albo płynem do naczyń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stevemaster: sprawdź sprzedawcę techkar_pl z allegro jeśli o pianownice chodzi. oni się w tym specjalizują i pomogą dobrać żeby wszystko pasowało. Praktycznie każdy z forum kosmetykaaut u nich się zaopatrywał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie zamiast piany i pianownicy możesz stosować oprysk wstępny ze zwykłego opryskiwacza ogrodowego za 20 zł. Jednak te opryski są zdecydowanie bardziej agresywne, trzeba uważać mocno na zaschnięcie, gumy, plastiki. Szkód nie powinny
  • Odpowiedz
@klotz: Na spokojnie sobie przeczytałem i odpowiadam na Twoje pytania.
1. Najbardziej podoba mi się efekt auta zaraz po umyciu, tzn szklisty. Kolor samochodu to niebieski/granat

Czyli ogólnie kupuję:
1. Pianownicę PE odpowiednią do mojej myjki
2. Dwa wiadra + separatory
3. Rekawica do mycia
4. Szampon - jaki?
5. Ręcznik do osuszania
6. Excede do felg
7. Przciemniacz do opon: chciałbym coś bardziej w błysku niż macie
  • Odpowiedz
@stevemaster:
Ad 1. do Pianownicy PA oczywiście potrzebujesz jeszcze piany. Np ADBL Yeti, Shiny Garage Snow foam. Ogólnie warto wspierać polskie, ale sprawdzone firmy: Shiny Garage, ADBL, Cleantech, Good Stuff, Detailer's Magic, ExceDe, Fx Protect (kolejność przypadkowa). - ich chemia nie ustępuje tej zagranicznej.
Ad 4. A jaki zapach lubisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kup najtańszy z Shiny Garage lub ADBL, może nie wypłukują się tak super
  • Odpowiedz
@stevemaster: jak coś pytaj na priv, lubie sobie poplotkować o detailingach. Odsyłam Cię też do @Czysta-Bryka_pl - prawilny mireczek, który zawsze pomaga w zakupach (chociaż ja kupuje raczej lokalnie u siebie, ale czasami coś zdarza się pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawości zapytam: zderzaki i listewki wokół szyb to piano black?
  • Odpowiedz
@stevemaster: Moim zdaniem taki zestaw na początek do regularnej pielęgnacji będzie ok. SOFT99 King of Gloss mogę Ci zorganizować, nie ma problemu. I taka mała uwaga odnośnie dressingu, który wybrałeś - leży raczej krótko i początkowo daje połysk jak najbardziej ale potem już gorzej. Idzie też za tym cena. Takie które leżą dłużej kosztują też sporo więcej ale coś za coś. To tak żebyś był świadomy.

Pomyśl o przygotowaniu lakieru przed
  • Odpowiedz
@stevemaster: Dressing do opon bym zmienił strasznie go nie lubię, do tego atomizer jest beznadziejny i mało wydajny.

Jeśli twardy wosk to pomysł o jakimś aplikatorku do niego i ewentualnej dekontaminacji lakieru przed nim.
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz