Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krol_Dzielni: w pierwszym roku :) tak patrząc to ja od MS dostałem za 199 złotych na 12 msc pakiet w promocji :) jak podzielę na 6 osób to wyjdzie mi 34zł na rok :)
tu nie chodzi o promocje, ale o regularne ceny :)
  • Odpowiedz
@ZajebbcieTrudnyNick:Trzymam na kompie + raz na pół roku dysk + kopia w chmurze google photos :D
Po co już Ci mówię :D
1. Backup fakt gorsza jakość ale ich dyski nie padną prędzej oba moje :P
2. dostęp gdziekolwiek jestem, siedzisz u znajomych ktoś wspomina wyjazd do Budapesztu... 15 sekund później pokazujesz zdjęcie z danej sytuacji. Telefon ma tylko 128Gb pamięci nie 2Tb by wszystkie zdjęcia na nim trzymać ;P
3.
Niebadzlosiem - @ZajebbcieTrudnyNick:Trzymam na kompie + raz na pół roku dysk + kopia...

źródło: comment_1622846368DmEWDHONv3dJtxPFvm10yG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JaMhmm: Ja oglądam niektóre zdjecia jak jesteśmy w towarzystwie. Znajomi się śmieją ze mam teczki na nich xD Bo mam ich głupie zdjęcia sprzed 15 lat czy coś to jak już się widzimy to np ich żoną pokazuje jak wyglądał i jest śmiesznie ;D
Przydaje się też będąc np na rynku w jakimś mieście sprawdzasz jak to kiedyś wyglądało aj ak teraz na wyciągnięciu ręki.

W sumie mam sporo fatalnych zdjęć,
  • Odpowiedz
@oakduck: Polecasz coś konkretnego w temacie nasa? Jakiej firmy jakie dyski. Jak rozumiem masz jednego nasa z dwoma dyskami który robi kopie 1:1 swoich danych a potem robisz jego kopie na drugim nasie, czyli de facto masz 4 kopie danych w tym dwie w wewnętrznej sieci? Podziwiam inwestycje w takie zabezpieczenie
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Generalnie to #!$%@? komercyjne chmurki. Z dnia na dzień cię odetną od danych, bo tak. Albo dostawca będzie miał awarie, albo ty będziesz miał problemy finansowe gdzie nawet te 40 złotych za chmurę będzie problemem, albo stracisz dostęp do internetu. Prywatne serwery jak najbardziej, ale przy rozsądnej procedurze backupowania. A co do zdjęć z telefonu, to ja mam wbudowane 256GB pamięci i w krytycznym momencie zajęte miałem 80GB na zdjęcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: Nikt, podkreślam, nikt normalny nie trzyma jakichkolwiek danych w czyjejś (choćby i najlepszej) chmurze. Albo kupuje się ogromne ilości dysķów i trzyma je w szufladzie, albo na własnym serwerze NAS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: ja właśnie odpaliłem dostęp do własnego NAS Synology. Mam go chyba z 6-7 lat, ale do tej pory wyłącznie działał lokalnie.
Robię tylko backup, żadnego wyszukiwania itp. Za słaby jest.
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko: Nie no chmurka to drugi backup.
Podstawa dane na kompie
Druga kopia dysk wpinany co jakiś czas by zgrać całość
Chmurka backup trzeci no i co ważniejsze dostęp zza domu :D
U mnie telefon się szybko zapycha bo robię zdjęcie + raw więc jpg ma te 4Mb ale Raw z 10 czyli 15Mb na jedno zdjęcie xD
@DidierDrigbi: Ale co w tym złego ? Co jest złego w tym
  • Odpowiedz
Jak to za słaby? Co przez to rozumieć?


@Niebadzlosiem: ja mam DS210j. Kupiony był jako lokalne źródło danych dla wszystkich kompów, telewizora i ściągaczka torrentów. Do tego celu jest ok. Ale moc obliczeniową ma mizerną i już przy np. wyświetlaniu archiwum foto potrafi się zamyślić. I do tego nie jest już wspierany i nie ma na niego nowych wersji aplikacji.
  • Odpowiedz
Podziwiam inwestycje w takie zabezpieczenie


@WOiOwnik: Też się śmiałem z takich paranoików póki nie straciłem bardzo cennych danych. Część dało się odzyskać, ale niestety nie wszystko. Kupę kasy zapłaciłem za reanimację dysku i wyciąganie z niego danych, więc stwierdziłem że już nigdy więcej ¯\_(ツ)_/¯

Oba moje NASy to Synology DS220+ i DS218+ (właściwie to prawie to samo). Dyski w jednym Seagate Ironwolf, w drugim WD Red. Ten starszy NAS jest podpinany
  • Odpowiedz
@oakduck: W zeszłym roku straciłem 1,5TB zdjęć i też planuje zakup Nasa więc świetnie Cię rozumiem.

Taki serwer podpięty do internetu daje może taką możliwość że mogę wydzielić np. Jeden folder ze zdjęciami i wysłać link do klienta a on może pobrać lub przeglądać jego zawartość? Najlepiej bez możliwości skasowania plików. Czy do tego potrzebne są inne rozwiązania?
  • Odpowiedz