Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Mam rozmowę na posadę Data Engineering Intern w Santanderze. Ktoś miał może taką rozmowę i chce się podzielić pytaniami( nie chodzi o santandera ale ogólnie na podobne stanowisko)? Nie powiem stack wymagany jest dosyć spory(Tableau, Spark, Kafka, Hadoop, Python, Flink, roziązania Cloudowe). Podstawy mam dosyć dobre jeżeli chodzi o Big Data, Hurtownie Danych i robiłem trochę we wszystkim zwłaszcza w PySpark, ale nadal się trochę cykam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bigdata #datascience #databases #dataengineering #bazydanych #inzynieriadanych #programowanie
  • 11
@Popcornn1: Też się zdziwiłem. Myślałem, że jak na interna to SQL, Python i jakieś podstawy modelowania baz danych + może hurtownie wystarczy. No ale cóż. (°°
@Popcornn1: Już po. Spoko było chyba. Pytanka typowo pythonowe z przykładami kodów co robią(lambdy, jakieś funkcje, listy etc.), zadanka jakieś logiczne i wyjaśnienie co to hurtownie danych, po co są, etc. Ogółem specyficzna bardzo rozmowa bo nie było żadnych pytań z sekcji soft skill(dla mnie na plus mocno) i sami prowadzący rozmowy byli koks. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tableau, Spark, Kafka, Hadoop, Python, Flink, roziązania Cloudowe


@neekerit: Serio to są wymagania do dawnego bzwbk? Tam takich technologii na oczy nie widzieli jeszcze 4 lata temu. Oby nie było, że rozmowa o technologiach, podpisanie umowy i zonk siadasz przed monitorem 15 cali i klepiesz poprawki w db2.
@thomekh: No właśnie tu też zdziwko, bo to oni mi stawkę podali. Nie było klasycznego, "ile chciałby Pan zarabiać?". Stawka, którą mi podali to 4k brutto, więc normalnie jak na stażystę w IT. Jak gadałem z nimi to teraz przenoszą sie z klastrowego rozwiązania na chmurę, więc chyba jakoś do przodu to idzie.