Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi: Popieram - przeglądałem kiedyś Chromebooki i były zajebiście wykonane, a do tego tanie. Jak chcesz programować, produkować muzykę, czy montować filmy to bierzesz Maca. Jeśli chcesz grać w gry i nic więcej, to bierzesz konsolę, a jak chcesz system all-in-one, który jest średnio wykonany (dobrze wykonany all-in-one jeszcze nie powstał), to bierzesz Windowsa. Proste.
  • Odpowiedz
Ostatnio jako #webdev zmieniłem system z Windows 10 na Ubuntu 20.04. Wszystko zadziałało od strzała, sama praca na tym systemie w odczuciu jest przyjemniejsza, jakby był bardziej responsywny, a co najważniejsze niezbędne mi narzędzia jak chociażby browsersync działają zdecydowanie szybciej. I nie - nie jest to kwestia słabego sprzętu. Linux pozwala na znacznie więcej niż windows w moim przypadku, jednak wiąże się to z ryzykiem, jedna błędna komenda i laik jak ja
  • Odpowiedz
@arysto2011: narzekacie na polaków-nosaczów-januszy, a sami zachowujecie się jak taki #nosaczsundajski #nosacz


serio, nie znam bardziej oderwanej od rzeczywistości popularnej opinii niż "hehe #apple kupują tylko debile co mają za dużo kasy", domyślam się skąd taki stereotyp w Polsce się wziął, pewnie ma takie same podstawy jak januszowe gadanie, że "zrobię ci mielonego w bułce z tortexem zamiast mcdonalda i będziesz miał to samo synek", czyli po prostu jakoś trzeba sobie
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama Kompy na windowsie i linuxie przecież nie mają określonej ceny, poza laptokami. Możesz sobie złożyć komputer za 40k jeśli masz taką ochotę. Myślę, że jacyś fani gejmingowych settingów wydają znacznie więcej kasy niż fanboje maca.


@Trybun_Plebejski: Oni kupują gejmingowe laptopy na allegro z 440mx full hd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arysto2011: zależy jak kto definiuje "działanie" komputera.. Linux się średnio nadaje do grania, ze względu na brak DirectX i jakość sterowników chociaż to i tak się już zmienia ze względu na Vulkana na korzyść Linuxa, za to w całej reszcie windows to syf.
  • Odpowiedz
Tak działają kompleksy homo soviecticus


@suqmadiq2ama: a może po prostu nie chcą przepłacać, za coś z czego nie będą korzystać? Bo jeżeli nie chodzi o profesjonalne użytkowanie mac jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@Kajtosz: Gdyby chodziło o przepłacanie za coś, z czego by nie korzystali, to by nie robili takich memów. Podświadomie chcieliby sobie taki komputer kupić, ale ich nie stać i rozładowują frustrację takimi memami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kajtosz: dokładnie tak jak mówi @mgagarin - nie ma nic złego w tym, że ktoś nie ma kasy, ja też chciałbym mieć więcej kasy i kupić sobie więcej sprzętu niż mnie na to stać. problem w tym, że polacy leczą sobie kompleksy pisząc jakieś niestworzone bzdury
  • Odpowiedz
@Kajtosz: Gdyby chodziło o przepłacanie za coś, z czego by nie korzystali, to by nie robili takich memów. Podświadomie chcieliby sobie taki komputer kupić, ale ich nie stać i rozładowują frustrację takimi memami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mgagarin: Ich nie tylko nie stać ale wręcz czują się lepsi i mądrzejsi od hehe pedałuw co to kupują bo przecież za tyle jest xiaomi i golfik trujeczka w
  • Odpowiedz