Wpis z mikrobloga

@atari_xd: nie wydaje sie to az tak duzo jak na zabezpieczenie kryptograficzne miedzynarodowej waluty...
pokazywac palcem jest latwo, ale puszke po browarze ciezko do kosza na smieci wyrzucic
@atari_xd: pseudo waluty? troche przesadasz... ma wartosc ~35k USD/ 1 bitcoin.
mozna tak powiedziec o kazdej walucie ze do niczego nie sluzy oprocz do handlu

wydaje mi sie ze dobrze jest to umiescic w perspektywie np. ile kosztuje polske utrzymanie polskiej waluty PLN? czy utrzymanie naszych sil zbrojnych w to wliczamy?
@atari_xd: btc jest transparentny wiec slabo jesli chodzi o okupy, do okupow i handlu narkotykami sa inne krypto, aczkolwiek i tak moge sie zalozyc ze 99,99999999% nielegalnych tranzakcji jest realizowana przez FIAT

Jakie zabezpieczenie ma Bitcoin? Na jakiej podstawie określana jest jego wartość?

Na jakiej podstawie skarpetki maja wartosc? Ktos wyprodukowal i poswiecil na to czas, material, potem dostawa i sprzedaz. btc tak samo
popyt podaz

Na jakiej podstawie muszelki z
@4n000n: no właśnie sam sobie odpowiedziałeś
muszelki, kamyki, USD, PLN ma wartość bo jest uznany przez określone grupy ludzi, którzy w toku rozwoju cywilizacyjnego wytworzyli instytucje za pośrednictwem których wyrażają swoją wolę, żeby nie #!$%@?ć się na agorze o każdy bzdet albo nie roznosić na szablach po tym jak ktoś krzyknie liberum veto

bitcoin nie jest uznawany nigdzie poza kilkoma marketami z drugami
@erixon: korzystałem kilka razy, ostatnio wyrzuciłem koszulkę za którą płaciłem pewnie kilka tys PLN w przeliczeniu po dzisiejszej cenie btc, nawet mi się nie chce szukać ile to dokładnie było