Wpis z mikrobloga

Akcja EkoKajak na Żabim Kruku (Motława)
Na szybko o samej akcji: można za darmo wypożyczyć na 2h kajak/rower wodny/łódkę na Zabim Kruku, ale trzeba w tym czasie uzbierać 30l worek smieci, czyli ten najmniejszy. Worek i chwytaki sa zapewnione.
W akcji wziąłem udział razem z dziewczyna w zeszlym tygodniu. Wybralismy rower wodny, uznalem, ze bedzie najbardziej komfortowe, wolne rece ulatwialy bardzo zbieranie śmieci. Chwile sie spóźniliśmy i troche czasu poswiecilismy na rekreacyjne pływanie, więc lacznie przez niecałe 1.5h zbieraliśmy smieci. Udalo nam sie zapakoeac dwa pelne worki (jeden z butelkami, drugi tworzywa sztuczne), oprocz tego wyłowiliśmy dwie felgi, dwumetrowa "dętką od roweru", kurtkę, stanik i trochę innych szmat. Samo zgarnianie tych śmieci jest troche jaka gra zręcznościowa, trzeba być czujnym, plynac od jednego miejsca do drugiego i umiejetnie sie wychylić zeby je zlapac. Duza frajdę nam to sprawilo.
Z takich pomocnych informacji to śmieci najlatwiej jest znaleźć w zaroślach, zgloszenie trzeba wyslac dzień szybciej (link do zgloszenia: https://www.sportgdansk.pl/ekokajak-poznaj-gdansk-od-strony-wody-i-pomoz-srodowisku/). Godziny na jakie mozna sie umawiać to 10, 12 i 14. Akcja ma trwać do konca maja
#gdansk #trojmiasto #sprzatamylasy #podrozujzwykopem
bambaryua - Akcja EkoKajak na Żabim Kruku (Motława)
Na szybko o samej akcji: można z...

źródło: comment_1621419905r8uY8825zwImKQXfYB9yFk.jpg

Pobierz
  • 63
Akcja zajebista ale poza samą akcją pływanie tam też jest kozak. Raz byłem i mega fajnie wspominam - mieszkam w Gdańsku od urodzenia ale pływanie z przewodnikiem, który od strony wody opowiada ciekawostki jest świetne.
Super inicjatywa ale ja się chyba nie zdecyduję, oto dlaczego:

"Pana dane osobowe są przetwarzane w związku z uczestnictwem w akcji ekoKajak, tzn. złożeniem formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia.". imię i nazwisko, adres e-mail, nr telefonu nr dowodu osobistego"

I dalej:

"Administrator korzysta z różnych popularnych usług i technologii, oferowanych przez takie podmioty, jak Facebook, Microsoft czy Google. Firmy te mają siedziby poza Unią Europejską, a