Wpis z mikrobloga

Jakich komputerów używacie do #aftereffects i ogólnie #grafika albo #grafika3d ?

Wszystkie duże studia zawsze używają Appla. Ja zawszę stroniłem od tej firmy, ale ostatnio w iSpocie zobaczyłem tego iMaca 27 cali i się #!$%@? zakochałem. Pracować na czymś takim to byłoby mega marzenie. Nie wiem tylko jak z wydajnością.

Tylko czy to jest tak jak w innych produkcjach appla, że za 12k to ja mogę mieć dużo lepszego kompa, z lepszymi podzespołami, tylko że bez jabłka? Czy jednak tutaj Apple robi świetną robotę i warto wydać tyle kasy?

W tej chwili pracuję na swoim 7letnim laptopie i prawdę mówiąc praca na AE zaczyna być męcząca, bo ciężko chodzi już przy całkiem prostych animacjach.

#animacja
#apple
#grafikakomputerowa #3dsmax #blender #cinema4d #photoshop
Pobierz
źródło: comment_1621107572iha1Ft7srBeCMGOPc8cYVi.jpg
  • 13
@uszanowanko: Ps i Lightroom hula natywnie, reszta przez Rosettę. Do czasu aż wyjdą duże iMaki na arm to powinni przepisać wszystko.

@PeterGosling: póki co wyszły macbooki Air, mały Pro i mały iMac na M1, ale jesienią powinni wypuścić dużego MBP i iMaca na procku M1x albo M2.
@PeterGosling: może najpierw dorobić się robiąc na silniejszym PC, to będziesz mógł szpanować Jabłkiem, podobno ten Microsoftu dedykowany do grafiki(multimediów?) jest niegłupi jak chcesz coś "ciekawego" i gotowego.
Raczej nie masz małego studia graficznego w modnym lofcie w San Francisco, gdzie olepieni kasą hipsterzy i inna elita będzie cię odwiedzać i przy czerwonym winku zlecać projekty artystyczne, patrząc czy prawilnie masz najnowszego Iphona, ipada, Macbooka Pro i to coś ze zdjęcia,
to będziesz mógł szpanować Jabłkiem


@RabarbarDwurolexowy: nie mam zamiaru szpanować xD na kompach zaczynam się jako tako znać raz na 5-10 lat gdy muszę wymienić. Jestem dopiero na wstępie z zapoznawaniem się z nowymi technologiami (2 godziny), i jestem kompletnie zielony. Nawet napisałem że zawsze stroniłem od Appla i nie potrzebuję przed nikim szpanować.

Stąd post
@PeterGosling: Zamulał, nie nadawał się kompletnie do 3D. Jeśli sie nie mylę lapek kosztował coś w okolicach 12k (przesada). Teraz siedzę na znacznie tańszym PC i jest o niebo lepiej. A macbooka z m1 kupilem ostatnio do przegladania wykopu. Probowalem sobie cos porenderować i nie jest najgorzej, ale do pracy tez bym go nie polecil.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#blender


@PeterGosling: na iMacu? No nie wiem czy to najlepszy pomysł. Zaraz ktoś mnie zwyzywa od hejtera Apple ale Blender obecnie bardzo mocno korzysta z GPU (i to chyba prawie głównie wspierają NVidie). Dla porównania, i9-9900k z 32GB Ram 3000Mhz i Rtx2060, render na CPU trwa 2-4x dłużej niż na GPU. Do Blendera nie polecam kompa bez solidnej karty graficznej.