Wpis z mikrobloga

jako iż w polsce po rowach jest wywalane pełno śmieci dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie jakiś nagród pieniężnych dla osób które przekażą dowody w formie zdjęcia czy filmiku albo w jakiś inny sposób udowodnią kto wyrzuca smieci, dajmy na to połowa mandatu idzie do osoby która zgłosiła #smieci
  • 9
@ziel0ny: tak, a później będziemy rozdawać nagrody za wskazanie palaczy trawki. Nie da się uchylić tych drzwi tylko trochę, z czasem zaczną się uchylać co raz szerzej.
Bonifikaty za donosicielstwo są szkodliwe społecznie, donosicielstwo jest szkodliwe spolecznie, dehumanizuje i dystansuje więzi społeczne.
Każdy może być potencjalnym donosiciem, narasta wzajemna nieufność aż do nienawiści.
@ziel0ny: Za komuny było donoscielstwo, czy było korzystne spolecznie? Mnie nie chodzi o donoszenie na śmieciarzy i na sprawców innych przestępstw, tak jak już mówiłem, jeśli będziemy płacić za donoszenie na śmieciarzy, to jutro będziemy płacić za donoszenie za cokolwiek innego i dopiero to przyniesie tragiczne skutki, czego przecież już historia nas nauczyła.
A nie, że ty doniesiesz na śmieciarza i to jest złe.
@jony-terrt: nie wiem czemu niby mamy płacic za donoszenie na inne rzeczy skoro ja pisze o smieciach, po to sa ustawy zeby nimi takie rzeczy regulować, jak nie będzie ustawy płacącej za inne donosy to nie ma problemu
@ziel0ny: dalej nie rozumiesz xD
To zaraz będzie dyskusja, skoro donosimy na śmieciarzy to donośmy też w innych przypadkach, nie będę się trzeci raz powtarzał.
Lasy powinny być monitorowane a śmiecenie karane astronomiczna kwota, recydywa więzieniem.
A, no i trzeba wyrugować państwo z obsługi wywozu śmieci, przecież to rząd spowodował ogromne koszty odbioru śmieci, tak osób fizycznych jak i firm. Z pewnością przyczynia się to do zaśmiecania lasów i rowów.