Wpis z mikrobloga

Chand Baori, największa studnia schodkowa na terenie Indii, na dół prowadzi 3500 schodków, głębokość wynosi około 30 metrów. Najniższe piętra powstały w IX wieku n.e., natomiast najwyższe wraz z kolumnami zbudowano w XVIII wieku.

Zapraszam na kanał o bitwach historycznych: Sztuka Wojenna

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #fotohistoria
Sztuka_Wojenna - Chand Baori, największa studnia schodkowa na terenie Indii, na dół p...

źródło: comment_1620472568FNEeuduIGaxLczKLVzh5cY.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@fizzly: Serio, płytsze zbiorniki często wysychały. Z powodu trudnej drogi na dno uważam, że używano tego zbiornika awaryjnie, jako zapas na czarną godzinę. Ewentualnie wysyłano po wodę największego przegrywa w rodzinie.
  • Odpowiedz
na dół prowadzi 3500 schodków,


@Sztuka_Wojenna: Mirku, muszę się przyznać, że już chciałem się dopierniczyć, że nie "schodków" ale "stopni" ale na szczęście zanim zrobiłem z siebie idiotę sprawdziłem w słowniku. Kurczę, byłem przekonany, że używanie "schodka" w tym sensie nie jest do końca poprawne. Nauczyłeś mnie czegoś nowego.

BTW, studnia piękna. Chociaż jak to zwykle bywa z "dizajnerskimi" rzeczami - zupełnie niepraktyczna ( ͡º ͜ʖ͡º)
MandarynWspanialy - > na dół prowadzi 3500 schodków,

@Sztuka_Wojenna: Mirku, muszę...

źródło: comment_1620473836Rb9GKFnCAbWWcajEBW5Bfg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zupełnie niepraktyczna


@MandarynWspanialy:

Wręcz przeciwnie - absolutnie niezbędna bo w porze suchej utrzymująca całe miasto przy życiu.
W porze deszczowej ludzie czerpali wodę z przydomowych studni, rzeki, strumyków, łapali deszczówkę i co tam jeszcze im się trafiło.
  • Odpowiedz