Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Pompy ciepła to teraz dość gorący temat, a zużycie prądu przez te urządzenia uroslo już to miana legendy. Dla jednych ich energooszczędność to mit i kłamstwo, dla drugich wręcz pompy się energia kosmosu karmią. U mnie pompa działała 1 sezon mieszkalny i podsumowania całego sezonu jeszcze nie umieszczę bo nadal się zdarzają chłodniejsze dni, jednakże tutaj dla przykładu zużycie w miesiącu kwietniu ;)

#pompaciepla #ogrzewanie #ogrzewanieelektryczne #grzaniepradem #budowadomu
BartekBuduje - Pompy ciepła to teraz dość gorący temat, a zużycie prądu przez te urzą...

źródło: comment_1620110543NWT3Uwsrl0BgPs9LQWN4Mi.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BartekBuduje: duże znaczenie w takim miesiącu jak kwiecień ma to do ilu stopni grzejesz i ile cieplnej wody zużywasz. Pokażesz jeszcze zużycie w styczniu i lutym;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adik3x: ale właśnie tak jest pompa bierze tyle co daje zużycie. No moją pompa 4000/kWh na rok, wszystko pozostałe 3700kWh/rok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: będzie w podsumowaniu za jakiś czas na filmie na kanale ;)
Co do temperatury to 23,5 ostatniego czasu (od stycznia)
A co do wody to grzeje się ona 2-3 razy dziennie zbiornik 300l
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adik3x: standardów bez ogrzewania miesięcznie ma prąd wydajemy około 150-200 zł (na prąd mamy wszystko typu indukcja, oczyszczania ścieków, rekuperacja itp)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Trusky92: co? XD rekuperacja to to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zatem jak mechaniczna to musi być jakiś mechanizm powodujący ruch masy powietrza a jest nim wentylator nawiewny i wywiewny w rekuperatorze ;)
  • Odpowiedz
@BartekBuduje: Dobra, doczytałem. Wybacz z budowlanki to jestem #!$%@?, a uczę się bo niedługo zaczynam budowę. Myślałem, że rekuperator też działa grawitacyjnie, tyle, że odzyskuje energię, a to mechanicznie się odbywa :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trusky92: przy rekuperacji chcemy aby dom bym szczelny jak termos, a nawiew i wywiew jest taki samy. Istnieją rekuperatory np thesla grean która ma modol cf który zapewnia równoważenie przeplywow
  • Odpowiedz