Wpis z mikrobloga

Ortodontka oceniła, że wyprostowanie moich zębów zajmie 2 - 2.5 roku. Generalnie niezbyt dużo z rozmowy konsultacyjnej się dowiedziałem, wszystko szybko i w ogóle nawet nie dała mi możliwości żeby zadać jakieś konkretne pytania, tylko szybko mi wypisała skierowania i kulturalnie wyrzuciła mnie z gabinetu xD

Generalnie 2 - 2.5 roku to trochę krótko mi się to wydaje. Mam znajomych, którzy nosili aparaty, potem jakieś retainery i pieron wie co, spokojnie trwało to ponad 3 lata, a pewnie nawet dluzej.

Jak to u was było z tym leczeniem? Ktoś się wyrobił w taki krótki okres czasu?

#ortodonta #zeby #stomatologia #pytanie #ortodoncja
  • 6
  • Odpowiedz
@trevoz: pewnie wszystko zależy od tego jak krzywe zęby masz i ortodonta wie lepiej, ja nosiłem sam stały aparat 2-3 lata ( już nie pamiętam) i kolejne 3 lata retencyjny także 2-2.5 roku wydaje się bardzo prawdopodobne
  • Odpowiedz
@trevoz: aparat stały po leczeniu będzie prawie na pewno. Czas zależy od wady, konieczności dodatkowych zabiegów np. leczenie, ekstrakcja 8ek, reakcji organizmu na leczenie oraz zastosowanej metody. Najlepiej porozmawiać z innymi ortodontami z okolicy. Pamiętaj, że nikt nie może zagwarantować osiągnięcia zamierzonego efektu.
  • Odpowiedz