Wpis z mikrobloga

@AlpineMotoPolska:

Chciałbym kupić stopery, dla siebie i przy okazji dla szwagra i kumpla którzy mają w maju urodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się czy wziąć średniego tłumienia czarne czy mocniejszej te czerwone? Jeździmy bardziej turystycznie ale i przeszkadzają szczególnie szumy wiatru przy większych prędkościach:c

Jakiś Mirek stosuję te zatyczki?

#motocykle
Szawagier - @AlpineMotoPolska: 

Chciałbym kupić stopery, dla siebie i przy okazji ...

źródło: comment_1619948129RhHGWmqyxXe7o8H46OClLe.jpg

Pobierz
  • 27
@PodniebnyMurzyn: to znaczy, że je źle wkładasz. Wiadomo, są różne stopery o różnym stopniu tłumienia. Najmocniejsze które miałem w uszach, tak tłumiły dźwięk, że gdy stałem obok pracownika szlifującego to słyszałem tylko delikatny świst.
@apee: Zależy, których użyjesz. Są różne stopnie wytłumiania. Do jazdy używam takich i słychać normalnie otoczenie. Kwestia wprawy przy wkładaniu. Do użytku przemysłowego trzeba je wcisnąć, aż do samego końca, ale do jazdy wystarczy płyciej. No kup parę za 2zł i sprawdź na swoich uszach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szawagier: Też je posiadam. Czerwonych używam jak wiem że będę jechał autostradą czy inną ekspresówką, a czarnych na resztę dróg. Jeszcze zależy czy jeździcie z interkomami, jakie macie kaski itp. Jest sporo czynników które wpływają na hałas. A no i ważne jest to, że w tych Alpine jest w miarę wygodnie i nie uwierają jakoś specjalnie w trasie. Piankowych nie testowałem także nie mam porównania.
@Szawagier: Średniego tłumienia w zupełności wystarczają, można nawet coś usłyszeć jak płacisz na stacji za paliwo :) Nie polecam całkiem wytłumiać otoczenia, jedynie na torze.
Wcześniej używałem stoperów budowlanych i trudno je było ułożyć w uchu, żeby dobrze tłumiły. Ten breloczek też jest dobry, bo pamiętam, żeby założyć stopery.
@Szawagier jeździłem w piankowych, mam takie, i w tych jest lepiej, nawet powiem że mając alpine w uszach lepiej słychać muzykę w interkomie, oraz rozmowę
Jak ktoś używa piankowych, to wie że po jakimś czasie pojawia się dyskomfort , powodu różnicy ciśnień
Tu niema tego problemu
Najgorsze że ostatnio w czerwonych, urwałem jednego dzyndzla, i chyba przyjdzie mi kupić kolejny komplet