Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie macie podejście do osiągania sukcesu? Co trzeba zrobić żeby osiągnąć sukces? Dyskutując o #rozwojosobisty i #coaching to ludzie dzielą się na 2 typy: można wszystko lub jak się nie urodziłeś X, nie dostałeś w spadku, itp. to nie można nic. Co byście powiedzieli zatem osobie, która jest po środku czyli urodziła się w przeciętnej rodzinie, ma przeciętne geny ale jest jeszcze przed 30-stka, z czasem, możliwościami, dostępem do każdej wiedzy przez internet? Przez sukces rozumiem osiągnięcie życia na minimum 8/10 (na polskie realia) w takich kwestiach jak finanse, zdrowie, relacje.

- "Masz złe geny", "nie jesteś synem milionera" - to nie można wtedy osiągnąć sukcesu? A jeśli można to jak bez tego?
- "przegryw siedzi w twojej głowie" - skoro to tylko bariera mentalna polaka przeciętniaka to co robić żeby osiągnąć sukces?
- "na instagramie to każdy prowadzi high life" - okej ale mimo wszystko ktoś musi prowadzić te wszystkie firmy, ktoś musi kupować fajne auta które widzę na ulicy, ludzie którzy podróżują po całym świecie to też nie fotomontaż, ktoś jednak w Polsce też ma dwucyftrowe zarobki

Ciężka praca czy nawyki? Dobrze płatna branża czy hobby? Oszczędzanie czy inwestycja? Naśladowanie bogatych czy własna droga? Stopniowy rozwój czy bycie zajętym 24h? Socializowanie się czy samotna droga? Bycie duszą towarzystwa czy nerdem?

#motywacja #produktywnosc #dzialanie #kariera #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608d15035a0849000ad363ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakie macie podejście do osiągania ...

źródło: comment_1619859144yPfo6asva6Tbr5lTTFKjQl.jpg

Pobierz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania nie ma jednej recepty na sukces, jak by była to wszyscy by go osiągali, a jak wszyscy byli by tak samo fajni, to by nikt nie był fajny ¯_(ツ)_/¯ Życiorysy wielu milionerów wskazują na to, że najważniejsze to się nie poddawać i próbować raz za razem; niektórym udało się za pieszym, innym za czterdziestym, a większości pewnie nigdy. O ile pieniądze uważasz za sukces, bo dla kogoś innego będzie to po
OP: @SkorpionX: > Przez sukces rozumiem osiągnięcie życia na minimum 8/10 (na polskie realia) w takich kwestiach jak finanse, zdrowie, relacje.
Finanse 8/10 to załóżmy z 3k na 10k kiedyś
Zdrowie 8/10 to być zawsze zdrowym, zadbanym, sportowa sylwetka
Relacje 8/10 to mieć znajomych, poznać nowych i mieć ładną i kochającą laske

Mając takie sfery w górnej granicy miałbym ogólnie życie na 8/10 bo np. mając dobre zarobki nie musiałbym
@AnonimoweMirkoWyznania
Niestety ludzie to nie NPC, żeby mieli paski nad głową "Poziom życia 8/10".
Finanse brutto czy netto? Przy dzisiejszej inflacji i możliwościach pracy zdalnej dla zagranicy 10k brutto nie jest już tak nieosiągalne, jak jeszcze 5 lat temu.
Zawsze zdrowy, zawsze zadbany, zawsze wyprostowany to gdzie te dwa punkty z dziesięciu możliwych uciekły?
Relacje ze znajomymi i partner/-ka zależą od Ciebie, nie ma przepisu na to, musisz się z kimś po
@AnonimoweMirkoWyznania: Co to w ogóle jest sukces? Dla jednego bycie milionerem, dla innego wychowanie dzieci na pożądnych ludzi. Gdzieś panuje to błędne przekonanie, że pieniądze gwarantują szczęście w życiu, a to nieprawda - one pomagają dać jakąś stabilność, pozwalają kupić więcej rzeczy, ale nie są gwarancja szczęścia.
Osobiście kiedy widzę słowa "coaching" czy "rozwój osobisty", to robi mi się słabo. Mam wrażenie, że ktoś mnie chce wepchnąć w bezsensowną grę, która
Mireczek: Ja - chłopak z biednej wielodzietnej rodziny robotniczej, bez znajomości, bez spadków. Obecnie 30+ na karku. Zaczynając od zera, bez wsparcia kogokolwiek, ucząc się na własnych błedach, z luźnym podejsciem do zycia zarabiam obecnie miesięcznie 80-100k zł. Pracuje w Polsce dla klientów z Polski. Jaka branza? Przypadkowa. Nie zwiazana z moim wykształceniem, ale wykształcenie pomogło mi się w niej odnaleźć. Trafiłem na nią metoda prób i błędów. Jakie mam problemy?
@AnonimoweMirkoWyznania: dobrze płatna branża czy hobby - Najpierw dobrze platna praca, zeby pozniej moc z niej odejsc i miec pieniadze na hobby;)

Nie ma jednej recepty, z doswiadczenia ciezka prace docenili mi dopiero za granica (w Polsce za dobre wyniki zamiast dac podwyzke to zaczeli mnie obserwowac, zeby sie upewnic, ze nie oszukuje, super motywacja). Ze wszystkiego mozna wyjsc na prosta niezaleznie od startu, duzo siedzi w glowie, ale tez duzo