Wpis z mikrobloga

To w sumie pytanie od ludzi z #it. Jak ostatni raz pracowałem na etacie, czyli jakieś 5 lat temu, to na rozmowę na stanowisko Juniora było zapraszanych sporo osób bez doświadczenia, czy wykształcenia kierunkowego. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym team leaderem i mówi, że HRki teraz u nich odrzucają wszystkie CV ludzi bez doświadczenia i bez studiów informatycznych. Na staże też przyjmują tylko ludzi z informatyki, z 2-3 roku. Jak jest u was? Jeśli podobnie, to w sumie próg wejścia do IT bardzo wzrósł.

#informatyka #programista15k #pracbaza
  • 9
@kezioezio: ja powiem tak, sam jestem na 3. roku i tak na prawdę pierwsze wysłane cv i mnie wzięli, a do znajomych z innych kierunków, czy samouków często nawet się nie odzywają, no ale wiadomo pewnie od firmy/miejscowości zależy
@kezioezio: teraz jest tak, że dużo lepiej jest zatrudnić studenta. Nie musisz mu opłacać dużej części podatków etc.

Jednak myślę, że jeśli ktoś bez studiów, po technikum przyszedł by że skillem to by go wzięli. Jednak musiałaby mieć większy skill niż junior.
Jednak myślę, że jeśli ktoś bez studiów, po technikum przyszedł by że skillem to by go wzięli. Jednak musiałaby mieć większy skill niż junior.


@Caishen: trzy miesiące już szukam :) a kilka dużych projektów za mną.
jakie wykształcenie? Projekty komercyjne czy prywatne? Co to za projekty?


@Caishen: średnie, w zawodzie (webdeveloping) od około 2014 roku. Projekty komercyjne; kalkulatory np. włączników dotykowych, rolet plisowanych. Sklepy internetowe (back+front) z SEO. Prywatne np aktualizacja Stanów magazynowych WFMAG-WOOCOMMERCE, wtyczka GLS. Oferty są, tylko nie pójdę pracować za 6k na B2B :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: problemem jest ilość kandydatów. Ja szukałem pół roku i były akcje typu : dostałem 5 zadań rekrutacyjnych i 24h na zrobienie. Zrobiłem, nawet poprosiłem kumpla i code review ktoey jest seniorem. Miał kilka uwag, poprawiłem.
Odpowiedz zwrotna : źle rozwiązania.
Pytam czy mogą mi dać np jakieś wskazówki co nie tak, lub dane testowe żebym wiedział co było nie tak. 0 odpowiedzi
Aktualna firma gdzie pracuje : godzina rozmowy o