Wpis z mikrobloga

Od niedawna wsiąknąłem, ale ogrom rzeczy w tej grze mnie przeraża. Jakaś dobra dusza byłaby w stanie nieco nakierować?

1. Na czym najlepiej skupić się na początku? Questy, levelowanie handlarzy, ulepszanie bazy, czy po prostu ciułanie siana?

2. Kiedy powinienem zacząć łazić do tych wszystkich drzwi pozamykanych kluczami (dormsy itp.)? Czasem jakiś znajdę, ale jestem za bardzo zesrany żeby w ogóle próbować coś tam złupić.

3. Jak mam te początkowe questy (typu zabij 5 scavów albo znajdź Jaegera) to lepiej włazić bez ekwipunku (tylko sam pistol na przykład), czy normalnie się wyposażyć w dobry sprzęt?

4. Jaką taktykę obrać grając PMC? Scavem połowa raidów kończy się sukcesem, ale jak gram z ziomkiem PMC to przeważnie dostajemy w łeb od razu po spawnie. Powinienem się schować na spawnie i przeczekać?

5. Jak najefektywniej zarabiać na raidach na początek? Łupić ground stashe i budynki czy lepiej zabijać innych i kraść loot?

#escapefromtarkov
  • 8
@papaj42:
1. Questy to i levelowanie handlarzy i upgradowanie bazy - zdecydowanie questuj na poczatku. Jesli brakuje Ci kasy do jakiegos upgradu - polecam wtedy poleciec scavem na mapke gdzie sa rzeczy ktorych potrzebujesz. Np. tech - interchange i reserve, zarcie i medsy - Woods. PVP i questy - Customs.

2. Nie musisz, niektore questy beda od Ciebie wymagaly pojscia do Dormsow i wyniesienie czegos z nich, zwykle w zamknietych pokojach
@papaj42: 1. Questy są najszybszym sposobem na levelowanie, ponieważ dają (zwłaszcza na początku) sporo expa, a i musisz je robić by mieć szacun u handlarza. Staraj się też szybko ulepszać kryjówkę by móc tworzyć sam różne przedmioty (często potem będziesz mógł także tworzyć rzeczy które są potrzebne do misji, bo zrobione w kryjówce mają status "Found in raid")
2. Teraz jest late game, więc inni PMC mają już konkretny sprzęt, a
@papaj42: I jeszcze jedna rzecz - jak questujesz typu musisz cos podniesc i wyniesc z mapy zywy - graj noca, ostatnio spotykam duzo mniej ludzi. Badz celuj w takie rajdy przechodzace z nocy w dzien i na odwrot.