Wpis z mikrobloga

Szanowni Mircy, pobawiłem się trochę kryptowalutami i zdecydowałem, że chciałbym wejść też w akcje. Czy możecie mi powiedzieć jak zacząć? Jaka apka/pośrednik? Co muszę wiedzieć (np. jak z podatkami)?

Słyszałem, że na wykopie sami wytrawni inwestorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #akcje
  • 12
dzięki za informacje, to super wiadomość, ale co to znaczy, ze minimalne zlecenie 500 zł? To minimalna kwota za jaka muszę kupić akcje danej firmy?


@Nocny_Jastrzab: Tak, to dokładnie to oznacza. Musisz kupić akcje za minimum 500 zł / 100 usd / 100 euro (zależy od waluty). W przypadku innych maklerów nie ma takiego warunku, ale są opłaty za transakcje (np. w mBank 0,39% wartości zlecenia minimum 5 zł dla polskiej
@Kuklak: To faktycznie niezły dylemat, bo na początek chciałbym wejsc tak w ramach nauki jedynie.

Co polecacie jeśli nie XTB?

Co jeśli na XTB kupie akcje za 500 zł, ale powiedzmy trochę na tym stracę i ich wartosc spadnie do np. 450 zł, będe mógł z powrotem wymienić na zł? Rozumiem, że moje środki bedą zablokowane w praktyce do momentu aż osiągną wartosc 500 zł?
Co polecacie jeśli nie XTB?

Trading212, ale jest wstrzymana rejestracja chyba
Revolut - do 1 transakcji za darmo miesięcznie
W innych miejscach będą opłaty.

Co jeśli na XTB kupie akcje za 500 zł, ale powiedzmy trochę na tym stracę i ich wartosc spadnie do np. 450 zł, będe mógł z powrotem wymienić na zł? Rozumiem, że moje środki bedą zablokowane w praktyce do momentu aż osiągną wartosc 500 zł?


Sprzedać można jak