Wpis z mikrobloga

Robię ostatnie szlify do #etoro i mam pytanie do osób, które z niego korzystają:
Z raportu ciężko jest definitywnie wywnioskować czy prowizja będąca SPREAD przy kryptowalutach jest już wliczona w zysk z transakcji (zakładka "Closed Transactions"). Ktoś może weryfikując na swoim koncie potwierdzić jak faktycznie jest?

Analogiczna sytuacja z Rollover Fee - czy jest wliczony w Profit z transakcji. Biorąc pod uwagę wartości w tych kolumnach wychodzi mi na to, że nie i tak na razie robię.

eToro daje jednak szczegółowy raport z dywidend gdzie widać jaki % podatku został pobrany. Mirek @Rofox taki uzyskał i należy zapytać eToro o "Dividend and Dividend Equivalent Payments Report" (zrzut ekranu).

Swoją drogą @Rofox czy możesz mi podesłać ten raport? Wygląda na to, że jest w PDF i mógłbym od razu z niego czytać do aplikacji zamiast zmuszać użytkownika by uzupełniał % podatku manualnie.

#kalkulatorgieldowy #gielda
  • 8
@pur3pwnage: Wysłałem na maila. Chyba tydzień na niego czekałem więc jak ktoś ma dużo dywidend i chce mieć dokładniejsze informacje to radzę już wysłać maila :)
@Rofox: dzięki! Nie widzę w tym raporcie dywidend, które Ty musiałeś zapłacić ze względu na CFD i ogólnie widzę, że jest ich więcej niż w samym raporcie .xlsx. Jutro w okolicach południa/wieczora będzie wersja produkcyjna eToro. Obecna wersja beta jeszcze źle działa :(
Też zauważyłem, że nie ma tych trzech pozycji z -0.22USD. Ale jak ich nie uwzględnisz to suma z pdfa zgadza się z sumą w excelu.
Spróbuję ich dopytać czemu nie mam tam tych ujemnych dywidend.
@pur3pwnage: Swoją drogą mam pytanie. Powiedzmy, że mam trade ze spread: $2, p/l: $10 i rollover fee: $1.
przychód: $12
koszty: $3
dochód $9
Takie coś chce zobaczyć urząd skarbowy (oczywiście po konwersji na PLN) tak?