Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

usypiające strzałki


@enden89: xD
Nie wiem czy żart czy nie, ale te słynne usypiajace strzałki nie działają jak w filmach i grach, że strzelasz i idzie sobie spać w 0.5 sekundy. Zanim się rozprowadzi po krwioobiegu to troche mija. Nawet jak zoologowie "polują" na jakieś nosorożce czy inne lwy, żeby je zaczipować czy coś, to potem ganiają za nimi przez kilka/kilkanaście minut aż się nie pójdzie zdrzemnąć

Mnie tylko ciekawi dlaczego
@JuneJohn: Muszę poszukać z ciekawości jakieś poradniki dla kadetów policyjnych w USA czy mają jakieś poradniki kiedy używać tasera czy broni czy czegokolwiek, czy po prostu większość zależy od policjanta na służbie i jego oceny zagrożenia.

Ale jednak lepiej żeby uważali z tymi taserami i ich nie mylili jak ta policjantka chyba z kilka tygodni temu xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@niochland: Taser nie zawsze działa poprawnie + też może być śmiertelny (dla osób z rozrusznikiem serca). Policja w USA może użyć o 1 stopień wyższego ŚPB niż używa agresor (nóż określają jako deadly weapon, więc miał prawo użyć broni). Imo policjant postąpił dobrze. Należy pamiętać, że każde użycie broni przez policjantów ma swoje śledztwo u niezależnego departamentu w innym stanie.
Mnie tylko ciekawi dlaczego policjanci w USA nie używają tak chętnie taserów?


Proste, 9mm lub .45 ma wyższą skuteczność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy po prostu większość zależy od policjanta na służbie i jego oceny zagrożenia.


@niochland: Chyba taka standardowa zasada użycia deadly force to "To defend against an imminent threat of death or serious bodily injury to the officer or to another person". Więcej możesz przeczytać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland: Kontynuując, ciężko się wypowiadać na temat tego jakie uprawnienia ma policjant, gdyż działania policji w USA są regulowane zarówno przez prawo federalne, stanowe jak i hrabstwa. Każda szkółka policyjna trochę inaczej szkoli policjantów (przykładowo "chwyt" Chauvina jest dozwolony (w jego jurysdykcji) i trenowany w szkołach policyjnych jego stanu natomiast nie jest akceptowany przez wszystkie stany). Jak już wcześniej wspomniałem, imo miał prawo sięgnąć po broń - taka opinia laika.
@sing:

Z takiego podżegania do nienawiści wobec białych, a szczególnie wobec policjantów mogą wyjść naprawdę poważne konsekwencje.


Dopiero się obudziłeś? xD

To jest kulminacja ich spyerdolenia, oni już latami szczują na białych i policję. Te wszystkie protesty i niszczenie miasta pod flagą blm to ich sprawka.
Pobierz hansschrodinger - @sing: 
 Z takiego podżegania do nienawiści wobec białych, a szczeg...
źródło: comment_161919830126mDJUlBdYgHVgiMnxlSb3.jpg
@sing: chwila, ta zabita miała w ręku nóż? Jeśli tak, to poważnie ktoś się w ogóle zastanawia nad legalnością tej interwencji?

Nawet gdyby ktoś w Polsce, idąc choćby z nielegalnie posiadaną bronią, postąpił w ten sam sposób co policjant na miejscu interwencji, to również by nie odpowiadał ani za zabójstwo ani nawet za przekroczenie granic obrony koniecznej.
@sing: #!$%@?, od tylu lat się mówi, że policja w USA się nie #!$%@? i strzela bez ostrzeżenia, a ludzie nie mogą się tego nauczyć. Jedna, #!$%@? zasada, nie rzucaj się przy interwencji, szczególnie jak masz broń w ręku, a oni zdziwieni,że ktoś śmiał ich postrzelić XD nawet mi nie jest ich szkoda... Chociaż sam mam lewackie poglądy, to jak widzę takie zachowanie aż zaczynam myśleć, czy nie powinno się czarnych