Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, niedawno sobie kupiłem wieratrkę stołową (pytałem o to nawet na wykopie) i coś się zyebało i nie działa. Sprawdziłem silnik tym sposobem https://youtu.be/ZtvuRU0-RG0?t=236 i wszystko git, także coś musi być z dostarczaniem prądu Macie pomysł co moge jeszcze sprawdzić i w jaki sposob? W tej skrzynce trochę kabli jest i nie bardzo wiem za co się zabrać. W okolicy nie mogę znaleźć nikogo kto by się tego podjął, wiec muszę jakoś poradzić sobie sam. Miałem kupiony też przedłużacz do siły, za pierwszym razem nic nie działało, potem zdjąłem końcówki i zobaczyłem, że kable nie są tak samo podłączone z obu stron.. Może to też coś uszkodziło. Więcej zdjęć w komentarzach #elektryka #majsterkowanie
Pobierz
źródło: comment_1619003386KG8mLaDfBgDSY0UcRZ8jdy.jpg
  • 27
@Rafalski45: to jest grzybek (widoczny na pierwszym zdjęciu)

@Hark: jeśli silnik jest sprawny, to coś jest nie tak ze sterowaniem, począwszy od wspomnianego grzybka (powinien być wyciśnięty, wciśnięcie wyłącza urządzenie, obrócenie powinno go "wycisnąć"), poprzez krańcówkę, stycznik...
@Hark: o ile ten grzybek tak działa, to staroć jest i nie jestem pewien. Ale na pewno wciśnięty = wyłączony, kombinuj, jak go "wycisnąć", wiele możliwości w sumie nie ma, obrót wtę, obrót wewtę, odkliknięcie - to chyba wszystko. W ostateczności, jeśli się nie da - wymień :)
@Hark: czekaj, jeszcze raz, bo najpierw odpisałem, a dopiero przeczytałem twój post (czyli po wykopowemu) - jak jest wciśnięty, to wiertarka nie działa. Wcale. Grzybek to wyłącznik bezpieczeństwa, od odłącza wszystko, ma być maksymalnie prosty w użyciu, dlatego reaguje na wciśnięcie, a odcisnąć go już tak prosto się nie daje, zwykle trzeba przekręcić. I trzeba to zrobić ręcznie.
@Jarek_P: no właśnie można go ręcznie wycisnąć, w sensie jak przekręcam na I, to się nie wyciska, ale jak go pociągnę, to normalnie odskakuje, ale to nic nie daje ;/
@Hark: może. Choć jakaś informacja, co ta krańcówka robi też by pomogła (może podaj typ tej wiertarki, co to jest). Ale zacznijmy od grzybka: wycisnąłeś go? I dalej nie działa?
@Hark: upewnij się. Zasilanie podłączone, grzyb odciśnięty, przełącznik czerwonożółty z zera przełączony na 1 i wciśniecie kazdego z przycisków nie powoduje żadnej reakcji?