Wpis z mikrobloga

758 + 1 = 759

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★

Lekko nie było.

Historia pierwszego kontaktu ludzkości z obcą cywilizacją.

Autor wrzuca czytelnika w skomplikowany świat i niezbyt się przykłada do tego, żeby mu go stopniowo zaprezentować. Na podstawie wydarzeń, rozmów i przemyśleń głównego bohatera, które również są przedstawiane często skomplikowanym językiem, poznajemy to jak wygląda przyszłość, niezwykłe technologie, społeczeństwo i różne kombinacje związane z mózgiem i świadomością.

Książka wydaje się bardzo dopracowana, poza tą częścią sci fi, mamy ciężki, mroczny klimat, ciekawych bohaterów, którzy też są dość skomplikowani, a do tego mnóstwo rozkmin dotyczących ludzkiej psychiki, świadomości czy relacji międzyludzkich.

Ciężko mi było nadążyć za tym wszystkim, upraszczałem sobie w głowie to, co się działo, żeby móc jako tako nadążyć za fabułą, ale jestem pod dużym wrażaniem. Kolejna pozycja trafia na listę do przeczytania jeszcze raz.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #watts #sciencefiction
s.....w - 758 + 1 = 759

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: science fic...

źródło: comment_1618994698ZrWm0d6vjd9PhGExY3qLZC.jpg

Pobierz
  • 22
Dla mnie ta książka byłaby idealna, bardzo trudna, ale dotykająca ważne naukowe tematy (czy może istnieć inteligencja bez świadomości)... gdyby nie wątek wampirów. Ten jeden wątek tak mnie zraził że nie biorę się za drugą część. Szanuję autora za świetną powieść, ale te wampiry mógł wpleść w inne uniwersum. Bo w tym wątku jest próba naukowego wytłumaczenia dlaczego wampiry są takie jakie są. Piją ludzką krew? No bo ich DNA nie koduje
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ja-qb: Rozumiem czemu one są wprowadzone i zgaduję fabułę kolejnej części z zakomczenia slepowidzenia ale dalej jestem zdania, że trochę są na siłę (chyba autor to posrednio przyznal w jakimś wywiadzie, że wpadł na ich pomysl i chciał, żeby były).