Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam problem z Connect Box od UPC.
Raz na jakiś czas, pomimo dobrego zasięgu wi-fi, internet czy to w telefonie, czy na komputerze, łapie zadyszkę. Strony nie chcą się ładować, pomaga tylko ręczne rozłączenie i ponowne połączenie z wi-fi.
Mieszkam w bloku i oczywiście wszystkie kanały są zapchane. Ręczne ustawianie na mniej zajęty kanał nic nie pomaga, zostawiłem wybór kanału na auto.
Czy po zakupie innego routera odczuje sporą poprawę w bloku? Jeżeli tak, to co polecacie kupić do 200 zł?
#internet #upc #wifi #router #informatyka
  • 4
@hochland: skoro masz wokół dużo sieci, to w grę wchodzi tylko wifi 5Ghz. Wifi 5 GHz jest mniej podatne na zakłócenia, ale za to ma słabszy zasięg, gorzej ma z przebijaniem się przez ściany itd. Skoro obecnie masz dobry zasięg, to zmiana routera na jakiegoś TP-Link Archera i przejście na 5GHz powinno załatwić problem.
@hochland niestety chyba nie ma na to rady. Przerabialem ConnectBoxa, teraz GigaConnectBox i oba maja podobnie, ze z czasem strony laduja sie wolniej. Urzadzenia korzystaja z wifi 5ghz i tez bywa roznie. Ja dzisiaj bede mial technika i sprobuhe wymienic GCB na inny, bo on od poczatku wydaje mi sie slaby. Zwykly CB bez problemu osoagal maksymalna predkosc na umowie (500Mb). Po zmianie sprzetu i pakietu na 1Gb to nie widzialem nigdzie