Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam wszystkie różowe paski, pytanie: polecacie jakąś dobrą książkę o ciąży? W sensie, że poradnik jakiś o przebiegu, na co uważać, czego nie jeść itp, czy coś w ten ten deseń?
Masa tego jest i większość widzę, że słabiutkie oceny i jakieś fit #!$%@?....Potrzebuję dla przyszłej mamy na prezent.
#pytaniedoeksperta #ciaza #rozowepaski
  • 5
@ryhu: Bardzo polecam książki z serii „Mamy dla mamy”. Przeczytałam kilka i te są moje ulubione. Pierwszy tom jest o ciąży, porodzie, a drugi o macierzyństwie. Bardzo fajna bo napisana w Polsce przez mamy, które są psychologami, lekarzami, logopedami, dietetykami, pedagogami, położnymi itd. Jest dostosowana do naszych realiów, zawiera tez aktualna wiedzę prawną (aktualizują książki i jak też wyjdzie jakaś aktualizacja to wysyłają PDF z poprawionymi rozdziałami).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ryhu: "W oczekiwaniu na dziecko" - pozycja obowiązkowa, to swojego rodzaju biblia, w zasadzie nic innego nie potrzebujesz. To nie jest książka napisana przez blogerkę, czy jutuberkę, tylko przez doświadczoną lekarkę.
@ryhu: Ja nie polecę Ci takiego typowego ciążowego kompendium, bo powiem szczerze, że zakupiłam sobie ,,Księgę ciąży" Searsów i o ile na początku śledziłam poszczególne rozdziały, to potem bardziej polegałam na info z aplikacji, a konkrety odnośnie danego szpitala itd. śledzę na grupach z FB i po prostu necie. W pewnym momencie przestałam zaglądać do tej książki, nie kupiłabym jej drugi raz (wiadomo, pierwsza ciążą, to sobie biblioteczkę dla ciężarówki zbudowałam
@ryhu: Czytałam „W oczekiwaniu na dziecko” i jest to dosłownie podręcznik, suche informacje i często nieprzystosowane do realiów w naszym kraju. Dlatego polecam Mamy dla mamy, ma też historie z życia, jest napisana przyjemnym językiem, są wszystkie najważniejsze informacje i jak kogoś interesuje dany temat bardziej to odsyła do artykułów, stron.