Wpis z mikrobloga

I tak sobie minęło 15 lat na wykopiu, jak z bicza strzelił.

Jak zakładałem konto -- #wykop był po prostu polskim klonem Digga, tak jak Blip Twittera, królowały głównie znaleziska związane z IT - linuksy, kolejne wersje oprogramowania, nowe trendy i co jakiś czas narzekanie "ciągle tylko tematy związane z komputerami, monotematyczny ten wykop".

A z drugiej strony -- nie było tych największych raków wykopu: patostreamów, żali samoumartwiających się przegrywów i toksycznych *pillów.

Zjawisko memów ograniczało się do demotywatorów, a polityczne napierdzielanki w podziale #bekazlewactwa vs #bekazprawakow , w których nikt nigdy nikogo nie przekona do zmiany zdania ani nawet nie będzie chciał przemyśleć argumentów drugiej strony, bo jedyne o co w nich chodzi to wypluć swoje stanowisko, na każdy argument odpowiedzieć swoim argumentem i mieć poczucie "ale go zaorałem" nawet jeszcze nie zaczynały raczkować, bo polityka jakoś nie zatruwała wypoku.
Za to leciał spam UPRem, ale takim UPRem i Korwinem, który zajmował się jeszcze gospodarką zamiast ideolo i przekonywaniem, że kobiety są głupie a niepełnosprawnością można się zarazić. ¯\_(ツ)_/¯

Był za to fanzonun wrzucający z prędkością karabinu "było" wraz z linkami pod duplikatami, skomplikowany system luster (odkryty przez Ardai), pergola (z której spadł robak zadziwiając wotek92), to z takich największych legend.
Był też Pan Prezydent, który został odziedziczony przez #wykop razem z Blipem i chyba nie do końca ogarniał, w jakim medium się wypowiada. Ba, nawet nie ogarniał, że jest obiektem szydery.

Można było wpisać własny powód zakopu, ale nie można było usunąć własnego komentarza -- coś za coś.

A u mnie osobiście przez te 15 lat... Co prawda nie czekam już na działkę z wygranej szóstki w lotka, widać przelew od wygranylot gdzieś utknał, ale trochę się też pozmieniało...

Zdążyłem nie skończyć jednych studiów, nie skończyć drugich studiów, zacząć pracę i w końcu skończyć trzecie studia. Pokręcić z n kobiet, z czego n-1 to nie było to, dopiero z n jestem szczęśliwy.
Zdążyłem poznać też osobiście wielu ludzi - najpierw przychodząc na #trojmiejskiewykopiwo a potem przez 2 czy 3 lata organizując je, więc w jakiś sposób poczuwam się do współstworzenia trójmiejskiej społeczniści wykopiwnych mirków i mirabelek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z czasem , poprzez kolejne wykoparty ten kontakt rozszerzył się i trwa do dziś w miarę zgranej trójmiejsko-krakowsko-wrocławsko-poznańsko-bydgoskiej-katowickiej paczce #bydloontour. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z racji rocznicy - nie robię rozdaje, więc wszystkie plusujące osoby nie wezmą jutro o 18 udziału w losowaniu przez mirkorandom i nie będą miały szansy wygrać opla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@a__s - byndzie odznaka za 15-lecie, zanim zacznę pisać wspominki na 20-lecie konta na wypok.peel? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rocznicanawykopie
  • 45
@dorotka-wu:

rozumiem ze ja jestem w zgranej trojmiejskiej ekipie?

No tak.
Albo nie jesteś w zgranej ekipie. ( )

a kto jest z poznania?

Plujka, zdaje się.
No i unoszący się nad nami Duch Wykopu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gratuluję tak dużego stażu! Trzeba tu w końcu utworzyć wykopową Radę Starszych, jak w prawdziwych plemionach ( ͡º ͜ʖ͡º)


@a__s: Elfik32 jest usunięty, więc byś do niej nie należała z tym kontem co ma raptem 7 lat :P