Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ostatnio dostawał dziwne SMSy po kontakcie z Inpost ? Wygląda, jakby numery dzwoniące na infolinię, wyciekały na jakiś czarny rynek. Mój numer nie był powiązany z żadną przesyłką. Dzwoniłem w sprawie czyjejś paczki, która faktycznie nie dotarła, więc tak jakby oprócz samego numeru, ktoś miał dostęp do bazy danych, gdzie są zapisywane zgłoszenia.
#inpost #sms #wyciekdanych
adam-vrs - Czy ktoś ostatnio dostawał dziwne SMSy po kontakcie z Inpost ? Wygląda, ja...

źródło: comment_1618500567KsNTaNecJChqxc9JM3WeNR.jpg

Pobierz
  • 6
@adam-vrs: na pewno nie wycieka to z bazy danych InPosta. Ciągle coś sobie kupuję i wybieram formę wysyłki do paczkomatu. Nie dostałam takiego SMSa z niemieckiego numeru. A mój tata, nic nie kupuje, telefon mu służy do dzwonienia i tego SMSa z takiego samego numeru dostał. I to też nie ma nic wspólnego z wyciekiem danych z FB.
Jest kilka możliwości. 1. Szukałem numeru Inpost w google - pytanie czy jest mechanizm, który pozwala pozyskać z googla numer telefonu do osoby, która szuka danego słowa. 2. Szukałem Inposta na facebooku - to samo pytanie co w punkcie 1. 3. Zadzwoniłem do kuriera, którego numer uzyskałem na infolinii InPost. Może być zainfekowany kurier. 4. Zadzwoniłem na Wrocławski numer InPosta. 5. Zadzwoniłem na infolinię Inpost.
Najgorsze jest to, że zgłosiłem im problem
@adam-vrs: Oni są super bezpieczni jak ich konsultanci super wyszkoleni. Jedno i to samo w koło powtarzają. Zwłaszcza Ci ze wschodu. Nic nie mam do nich, ale wypadało by dobrze język znać i rozumieć co ktoś mówi do Ciebie.
Facebook miał ostatnimi czasy wyciek danych. Google zna numer każdego. Jak masz płatności Google to tym bardziej.