Wpis z mikrobloga

odkąd zacząłem zapuszczać włosy (na razie tak do brody) to zauważyłem że przy ich myciu zostaje mi ich pełno na rękach. gdzieś czytałem że to normalne przy długich, ale na prawdę sporo tych włosów wypada, dużo więcej niż na przykład siostrze. powinienem się zacząć bać? nie zauważyłem żebym łysiał czy coś, włosy mam podobno bardzo gęste, zakoli też nie mam. pytam profilaktycznie, bo podobają mi się moje włosy i nie chciałbym zostać łysym albo zakolakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wlosy
  • 17
To teraz tak, jak się ma dłuższe włosy to zawsze wydaje się że wypada ich więcej bo są dłuższe i bardziej widać, normą wypadania włosów jest od 100 do 150 dzinnie, kolejną opcją jestem to że włosy się wymieniają mają 3 fazy wzrostu może akurat przechodzisz trzecią w której wypadają włosy i daj miejsce tym krótszym które są w drugiej fazie. Kolejno idąc jeżeli używasz gówno szamponu za 10 zł który zapycha
@VonLaurent: A jaki szampon z ceną w graniach rozsądku mógłbyś polecić? Włosy czeszę raczej rzadko, więc też postaram się robić to częściej, a z badaniami tak jak mówisz poczekam jeszcze z miesiąc i zobaczymy. Dzięki za rady!
Np Wella Sp Men sensitive albo Davines naturaltech Energizing który jest przeciw wypadaniu pobudza skórę głowy albo Seb Man the Multitasker, to takie na szybko które wiem że się sprawdzają. Każdy z nich kupisz w necie, będzie taniej niż normalnie no i sa w litrowych pojemnościach, stawiasz na wanne i masz spokój na rok :)
@VonLaurent: Ale nie każdy drogi szampon jest dobry. Gdzie znajdę ich pełne składy? H&S, Pantene to gówno, wiem, bo sama dbam o włosy świadomie i wiem z doświadczenia, że można dostać dobry i tańszy szampon (za Ok. 30 zł, a nie 100, tym bardziej gdzie myję włosy codziennie i idzie go sporo).
Ale zawsze przed kupnem czegokolwiek chce znac skład produktu, wiesz gdzie to znajdę? Oprócz „cudowny panthenol”? Bo szukam i
@Reaamu Oczywiście nawet najdroższy szampon źle dobrany będzie słaby. Koledze doradzałem przy męskich szamponach. Otóż przez 20 lat przerobiłem większość topowych marek i uważam że żeby szampon czy odżywka miały dobre składniki to muszą kosztować tak na przykładzie marka PURE która jest australijska i składniki pozyskuje tylko ze swoich rodowitych upraw w Australii jest droga że względu na te rośliny których niczym się nie zastąpi. Dlatego nie dam sobie wmówić że szampon
@VonLaurent: Ja nie mam żadnych problemów z włosami czy skórą głowy, lecz wydawanie tyle pieniędzy na szampon? Szukam nawet na ich stronach i składu pełnego tam nie ma. Fryzjerzy mają to do siebie, że biorą jak leci
Idąc tą drogą mógłbym powiedzieć tyle wydawać na Ferrari przecież Polonez też jeździ, Rozumiem zapytałem o skórę bo wspomniałaś o panthenolu. Zależy jacy Fryzjerzy, górna półka patrzy na wszystko i jest bardzo wnikliwa na czym pracuje, co poleca i co sprzedaje.
@Reaamu A to akurat nie znam, wiesz z fryzjerem jest jak z mechanikiem samochodowym, są tacy co się znaja na robocie i całe życie ucza, podnoszą umiejętności i Ci co zatrzymali się na nauce w szkole, dlatego tak ciężko znaleźć swojego fryzjera. Bo rynek fryzjerski to istny syf :)