Wpis z mikrobloga

Tak sobie wyobrażam jak będą kiedyś wyglądały groby #przegryw, opuszczone, zapomniane, przez nikogo nie odwiedzane i to nawet nie jest śmieszne, media zrobiły taką sieczkę z mózgu ludziom że to jest niesamowite, żyjemy w czasach instagrama Facebooka, portali społecznościowych a wgłębi duszy jesteśmy samotni, smutni, czujemy taką pustkę, dziś jak nie jesteś bogaty, Chadem czy nie jesteś jak inni tylko się czymś wyróżniasz to będziesz jechany przez społeczeństwo i ja to tak obserwuje z boku...Wszystkiego winna jest tv, reklamy, fikcyjne życie pokazywane w internecie...Wyobrażacie ile ludzi popada w depresję przez to że nie mogą żyć tak ja Ci z internetu itd? Dodałem tutaj zdjęcie opuszczone cmentarza bo to ma być taka aluzja do tego jak ludzie żyją, krzyże oznaczają ludzi a otoczka wokół krzyży to smutny ponury obraz naszego życia! #depresja #psychologia #przegryw #polska #internet #youtube
źródło: comment_1618334130DLbjWrcMs9vsvmuTrxBtVl.jpg
  • 6
@wakxam: > Wszystkiego winna jest...
Cholerna mentalność ofiary. Nie można obwiniać za wszystko czynników zewnętrznych, nawet jak jesteś po szyję zanurzony w bagnie. Jak człowiek nie zda sobie sprawy, że wyłącznie sam ponosi odpowiedzialność za swoje życie to gówno osiągnie i jak gówno się będzie czuł.
@Panceusz:

Fakt że coś jest od nas nie zależne nie znaczy, że nie ponosimy za to odpowiedzialności. Tak jak rodzic odpowiada za swoje dziecko, szef za podwładnych, PKP za punktualność pociągów czy moderacja za porządek na wykopie, tak i człowiek ponosi odpowiedzialność za siebie, mimo że nie ma pełnej kontroli nad przedmiotem jego opieki.

"Natomiast przyjmuje się, że mamy wpływ na nasze decyzje, bo to dodaje pozytywnych emocji i być może