Wpis z mikrobloga

Elo mordeczki, mam problem, wczoraj złożyłem nowy komputer, zainstalowałem Windows 10, zacząłem instalować sterowniki w tym do karty graficznej, niestety podczas instalacji sterowników gpu (pobranych z internetu najnowszych) wywala mi komunikat "program instalacyjny NVIDIA nie może kontynuować pracy, ten sterownik graficzny NVIDIA nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows, ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego". Menedżer urządzeń nie widzi gpu, tak samo jak MSI afterburner, próbowałem ustawić w bios start display pcie ale obraz pojawia się tylko gdy podpinam się do mobo, karta sprawna - sprawdzałem ją na drugim PC, jakieś pomysły? Ps. Mobo to Asus prime z 490-p, zasilacz MSI MPG A850GF #informatyka #komputery
  • 7
@ajronek616: Dobrze zamontowana karta i podpięte zasilanie? Kable od zasilacza są ok?
Jak odpalasz kompa to karta kręci wentylatorkami/ świeci diodami? Nawet jak jej system nie widzi to przy botowaniu powinna chociaż zakecić wentyle na chwile czy tam odpalić diody jak ma.
Jeśli jest totalny zgon i zero reakcji karty przy odpalaniu kompa to albo uwalone zasilanie albo gniazdo skoro mówisz, że na innym kompie działa. Masz może inną kartę aby
O! No to ciekawe. Najprościej było by wsadzić inne gpu i sprawdzić czy ten sam problem wystepuje. No ale jakby nie było takiej opcji to hmm... Skoro windows startuje na integrze to raczej zakładam że zasilanie płyty i ramy są ok. Ale nie zaszkodzi sprawdzić czy wszystko dobrze wpięte. No i sprawdzić port pcie czy żadne paprochy w nim nie siedzą i czy płyta po zamontowaniu dobrze siedzi.

Z opisu wygląda na
@ajronek616: ja zauważyłem, że karty starsze niż x nie odpalają się na nowszych maszynach. W ogóle. Myślę, że ma to coś wspólnego z rodzajami wyjść wideo (cyfrowe zdaje się, że są wymagane).
Taka np. HD 7770 działa bez kłopotu, ale np. sprawne 9500gT nic a nic.