Wpis z mikrobloga

Jak najtaniej zdobyć system operacyjny lub sprzęt z systemem #windows?

Chce kupić do firmy sprzęt z legalnym oprogramowaniem. Niestety wszyscy wiemy ile kosztuje sam #windows10, a że dopiero będę zaczynał swoją przygodę z biznesem to chcę ciąć koszty tam gdzie się tylko da.

Pomyślałem, o zakupie używanego #laptop z #olx z zainstalowanym systemem i naklejką informującą o legalności systemu, ale nie wiem czy prawnie będzie wszystko grało.

Myślałem też, żeby kupić jakiegoś zwykłego lapka i wgrać tam ubuntu, ale nie wiem czy w razie kontroli bym się wybronił, że korzystam tylko z tego laptopa do prowadzenia firmy ( ͡° ʖ̯ ͡°) - poza tym, nie znam żadnego programu do fakturowania na te systemy. Myślę, że byłoby więcej problemów niż korzyści. (może wyprowadzicie mnie z błędu :)

#jdg #firma #windows7 #windows8 #linux
  • 27
są systemy fakturowania online


@Jason_Stafford: Moja działalność będzie się opierać na wystawianiu max kilkunastu faktur miesięcznie, więc potrzebuje jedynie programu który będzie swoistą bazą danych tych faktur z możliwością ich drukowania. Rozliczać mnie będzie znajoma księgowa, więc tutaj mam luz :)

prowadzić cała firmę, np ifirma.pl czy wfirma.pl


@Jason_Stafford: Zgaduję, że za korzystanie z tych portali trzeba płacić jakiś abonament, a ja praktycznie nie będę z nich korzystał poza wrzuceniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zoltafik: nikt nigdy tego nie sprawdza, Windowsa firmowego kupuje się że względu na funkcjonalności a nie "legalność". Używany laptop z systemem będzie OK, dopóki ten system to OEM, że licencja wbita do urządzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zoltafik: skoro masz laptopa i masz serial od windy instalujesz Windows 10 wpisujesz klucz od win 7 win8 jaki tam miales i tyle, masz legalny aktywowany windows 10
skoro masz laptopa i masz serial od windy instalujesz Windows 10 wpisujesz klucz od win 7 win8 jaki tam miales i tyle, masz legalny aktywowany windows 10


@cysiekw: Coś tam pamiętam z technikum, że żeby potwierdzić legalność systemu to potrzebne były 2 z kilku rzeczy:
-Płytka z systemem,
-Naklejka z kluczem,
-Pudełko,
-Paragon/faktura.

Coś tam chyba jeszcze. Ja bym miał jedynie naklejkę z win 7 i zainstalowany win10, trochę dziwnie by
jest inaczej


@Zoltafik: tak, twoim atrybutem legalności jest naklejka z coa :) Panią Basią nie musisz się przejmować, mówisz jej że była darmowa aktualizacja z win7 do win10 i tyle. Poza tym ona będzie ci w papierach ryć a nie laptopa oglądać.
Zrób format na 10 z kluczem z 7 i sprawa załatwiona.


@Jason_Stafford:

aktualizacja z win7 do win10 i tyle


@cysiekw:

Czyli jeżeli chciałbym mieć drugiego takiego legalnego laptopa to wystarczy, że kupię na olx z naklejką, uaktualnię do win10 i jest gitara?
Jak przyjdą na konfiskatę mienia bo nie płaciłeś podatków to będą brać co masz, a nie tylko firmowe sprzęty, w końcu odpowiadasz całym swoim majątkiem :D


@Jason_Stafford: Miejmy nadzieję, że się to nie wydarzy :D

A jeszcze takie pytanko, wrzucałeś może jakiś używany sprzęt w koszty?
Zresztą, już nie prowadzę biznesu w Polsce


@Jason_Stafford: A gdzie prowadzisz? Powiem Ci, że sam myślałem, żeby się zarejestrować gdzieś za granicą (Czechy) przez te wszystkie podatki i składki, ale chyba prawnie byłby problem, bo wykonywać działalność będę tylko w Polsce - korepetycje i kursy.