Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt #rynekwtorny

Hej, mam pytanie o kredyt hipoteczny i działkę z domem i budynkami gospodarczymi.
spotkał się może kiedyś ktoś gdzieś ( ͡° ʖ̯ ͡°) z przypadkiem, że budynki gospodarcze nie były wpisane do rejestru gruntów (właściciel twierdzi że nie ma takiego obowiązku - rzeczywiście chyba budynkow do 35 nie trzeba wpisywać) i przez to bank nie chciał udzielić kredytu hipotecznego/ wynikały z tego jakieś problemy?
Pytam bo pośrednik nieruchomości poinformował mnie że mogą takie problemy wyniknąć?
  • 8
@FarAwayFromMyDream:
tak, to dwa budynki gospodarcze o powierzchni każdy 24,9m2. (garaż i składzik). Mam pismo urzędowe w którym właściciele zgłaszają chęć wybudowania budynków jest ono zatwierdzone przez starostwo powiatowe (brak sprzeciwu)
spotkał się może kiedyś ktoś gdzieś ( ͡° ʖ̯ ͡°) z przypadkiem, że budynki gospodarcze nie były wpisane do rejestru gruntów (właściciel twierdzi że nie ma takiego obowiązku - rzeczywiście chyba budynkow do 35 nie trzeba wpisywać) i przez to bank nie chciał udzielić kredytu hipotecznego/ wynikały z tego jakieś problemy?


@Kuziool93: @FarAwayFromMyDream: Budynki te mogły być wybudowane bez pozwolenia na budowę, ale ze zgłoszeniem. Powinny
@marcpol: Właściciele mają pismo skierowane do Starostwa powiatowego że zamierzają przystąpić do budowy Dwóch budynków gospodarczych o powierzchniach zabudowy 24,9m2.
Na tym terenie obowiązuje zabudowa mieszkalna, więc nie chodzi o zagrodową.
Doradca z banku gdzie składaliśmy wniosek nie miał zastrzeżeń, gdy pytaliśmy się go o tę kwestię.
Staramy się zawrzeć w umowie z właścicielami zapis, że jeśli to będzie powodem odmowy ze strony banku, to umowa między nami wygasa.
A tak
Na tym terenie obowiązuje zabudowa mieszkalna, więc nie chodzi o zagrodową.


@Kuziool93: To dobra informacja.

Doradca z banku gdzie składaliśmy wniosek nie miał zastrzeżeń, gdy pytaliśmy się go o tę kwestię.


@Kuziool93: Najczęściej pracownicy banków nie mają zbyt dużej wiedzy na tematy prawne.

A tak z ciekawości to ile trwa i kosztuje wpisanie do rejestru takich budynków? i potrzebny jest do tego geodeta?


@Kuziool93: Zależy to od lokalizacji, wymagany