Wpis z mikrobloga

Osocza brakuje, zadzwonili do mnie jako ozdrowieńca z centrum krwiodawstwa żeby oddać. Wstałem dzisiaj rano, żeby zdążyć przed pracą, przejechałem 30km, dojeżdżam a tam kolejka na 200 os... Pytam się czy osocze się oddaje bez kolejki, bo ludzie w różnych sprawach stoją.
-Nie, trzeba stać.
-Aha czyli mają Państwo zapas osocza?
-Nie, brakuje nam.

Pojechałem do domu :/ bo wolnego z pracy nie brałem żeby tam pół dnia stać. Aha i jest to jedyny punkt pobierania osocza.

#koronawirus #bialystok
  • 113
Jak ktokolwiek żyjący w tym kraju może być altruistą oddającym krew czy właśnie osocze? Wyjdźcie z domu i zobaczcie czyje życia chcecie ratować, starych niewolników którzy pozwolili zrobić między Bugiem a Wisłą korporacyjną montownię nasiąkniętą katotalibanem. Wolałbym wypuścić krew na ziemię niż oddać ją współ0bywatelowi


@Stallion45: Krwiodawca here, oddaje głównie dla odznaczeń i darmowego biletu dla komunikacji miejskiej :)
Jak ktokolwiek żyjący w tym kraju może być altruistą oddającym krew czy właśnie osocze? Wyjdźcie z domu i zobaczcie czyje życia chcecie ratować, starych niewolników którzy pozwolili zrobić między Bugiem a Wisłą korporacyjną montownię nasiąkniętą katotalibanem. Wolałbym wypuścić krew na ziemię niż oddać ją współ0bywatelowi


@Stallion45: Normalnie takich nam więcej trzeba. Dzięki takim ludziom ten kraj staje sie lepszy. Chwała Ci i cześć.
Pytam się czy osocze się oddaje bez kolejki


@entaroadun: tak, szlachetny Pan ozdrowieniec idzie na przód, a reszta hołoty, przepraszam, krwiodawców czeka dalej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pojechałem do domu :/ bo wolnego z pracy nie brałem żeby tam pół dnia stać

Za oddane dostajesz 2 dni wolnego więc nie trzeba brać urlopu...

Słaby bait 2/10 bo odpisałem
@piaskun87 no napisałem update, nie wiedziałem o 2 dniach urlopu. Jaki bait? Nie wiem jak mam to udowodnić, nie robiłem sobie fotek z kartką pod centrum krwiodawstwa. Zresztą jak nie wierzysz to zadzwoń do rejestracji centrum krwiodawstwa w Białymstoku i się zapytaj, czy oddając osocze trzeba stać w kolejce czy nie, tel: 857447002
A kolejki są przez to, że ludzie właśnie biorą te 2 dni urlopu przed świętami i oddają w większości
@entaroadun: najnowsze badania sic! Z listopada 2020 mówią już że osocze ozdrowieńców nie pomaga chorym na COVID. Pomaga jedynie na wczesnym i bardzo często utajonym etapie. Tym z ciężka postacią hospitalizowanym już nic nie daje i aby to miało sens osocze trzebaby podawać profilaktycznie wszystkim zagrożonym ciężkim przebiegiem.
@entaroadun: Jak ktokolwiek żyjący w tym kraju może być altruistą oddającym krew czy właśnie osocze? Wyjdźcie z domu i zobaczcie czyje życia chcecie ratować, starych niewolników którzy pozwolili zrobić między Bugiem a Wisłą korporacyjną montownię nasiąkniętą katotalibanem. Wolałbym wypuścić krew na ziemię niż oddać ją współ0bywatelowi


XDDDDDD ale śmiechłem