Wpis z mikrobloga

Osocza brakuje, zadzwonili do mnie jako ozdrowieńca z centrum krwiodawstwa żeby oddać. Wstałem dzisiaj rano, żeby zdążyć przed pracą, przejechałem 30km, dojeżdżam a tam kolejka na 200 os... Pytam się czy osocze się oddaje bez kolejki, bo ludzie w różnych sprawach stoją.
-Nie, trzeba stać.
-Aha czyli mają Państwo zapas osocza?
-Nie, brakuje nam.

Pojechałem do domu :/ bo wolnego z pracy nie brałem żeby tam pół dnia stać. Aha i jest to jedyny punkt pobierania osocza.

#koronawirus #bialystok
  • 113
@entaroadun ja mam w pracy jeszcze inna sytuację. Dzwoni żona pracownika, że potrzebne jest osocze. No to szukamy ozdrowieńca. Babka po przeprowadzeniu ankiety przez telefon z trzema osobami odrzuciła ich. Jedna osoba miała kamienie na nerkach i odpada, druga osoba miała 32 lata temu cesarkę i też odpada, trzecia osoba miał tydzień temu leczenie kanałowe zęba i też odpada. Czy oni są normalni?
@Stallion45 przykro mi, że tak myślisz i w sumie nie wiem co Ci odpisać, ale życzę Ci miłego dnia.

@jedrek018 poszedłem obok do PSK i dowiedziałem się, że do centrum krwiodawstwa w czwartki i piątki się nie przyjeżdża xD z uwagi na kolejki. Szkoda l,. że nie ppinformowali mnie przez tel o tym, a się pytałem. Tak czy inaczej, doszedłem.do wniosku że się nie zniechęcam i spróbuję po świętach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@entaroadun: zależy od centrum, w Gdańsku normalnie umawiasz się na godzinę i wchodzisz przed wszystkimi, którzy po prostu przyszli krew oddać. W styczniu byłam na krew to na wejściu wotowiec pyta czy na osocze covidowe, czy normalnie. Normalnie w kolejkę, covid na godzinki i przodem. Jakoś mega długo nie siedziałam, a dobre kilkanaście osób na osocze się przewinęło. Masz po prostu pecha, że u Ciebie nie potrafią tego sensownie zorganizować.
Co