Wpis z mikrobloga

#strava #rower #szosa #endomondo (?)

Efekt upadku Endomondo - ludzie migrują na Stravę i nie zwracają uwagi że tam samochodowy przejazd nie robił żadnego messu. Tymczasem właśnie odkryłem że "nagle" na moście fordońskim ludzie w 2015 jeździli po 60kmh, a przecież wiadomo że jedynym prawilnym Kingiem tam jest Jussi Veikkanen z Tour de Pologne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: skoro Strava postanowiła segmenty i leaderboardy dać jako premium i za to płacę dolary, to mogli by dać jakiś prosty skrypt regułowy, że jeśli ktoś ma miernik kadencji i nagle przestaje pedałować a zalicza komy to z automatu leci. To samo z HR - 20km, 25kmh ze średnią 150bpm, potem przerwa i 80bpm, a prędkość 70kmh. Nie mówiąc już o tym że podejrzane z automatu powinny być jazdy gdzie ktoś po 2h pauzy (a spotkałem się po 8h) robi prędkość 3x większą niż przed pauzą. #!$%@? mnie to!
  • 26
@cult_of_luna Segmenty to jedno, a challenge to zupełna patola. Jak to możliwe, że ktoś (najczęściej na ukrytym koncie z Indii/Chin) już pierwszego dnia ma przejechane powiedzmy kilka tys. km i kilkadziesiąt tysięcy podjazdu. Oszustw do końca się nie wyeliminuje. Sam mam u siebie KOMy gdzie koleś robił 5% podjazd ze średnią prawie 60km/h. Albo ludzie którzy pompują sobie rezultaty jazdą w grupie lub podciąganiem się za samochodami. Niech zalicza rekordy tylko z
@cult_of_luna Świetny przykład. Gościu jedzie 1,5 godziny ze średnią 15,6 km/h, podejrzewam że inne przejazdy ma w podobnym tempie i nagle staje się wszechmistrzem kolarstwa i przez ponad kilometr zapierdziela ze średnią 80+. Dlaczego takich rzeczy nie może banować automat?
Jeszcze typ się tym chwali... A ja głupi jak mi zapis GPS oszaleje i przekłamie za mocno, to go usuwam...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cult_of_luna: ja tym bardziej nie rozumie ludzi którzy świadomie kończą jazdę w momencie kiedy są już w samochodzie i wrzucają to tak jak jest, przecież strava oferuje możliwość przycięcia takiego czegoś, to nie #!$%@? "o zrobiłem koma, a #!$%@? zostawię". Gardzę też wszelkiej maści ebajkerami, jednemu na mieście do skutku flagowałem aktywność aż się idiota nauczył że jest inny typ aktywności.
@cult_of_luna Segmenty to jedno, a challenge to zupełna patola. Jak to możliwe, że ktoś (najczęściej na ukrytym koncie z Indii/Chin) już pierwszego dnia ma przejechane powiedzmy kilka tys. km i kilkadziesiąt tysięcy podjazdu. Oszustw do końca się nie wyeliminuje. Sam mam u siebie KOMy gdzie koleś robił 5% podjazd ze średnią prawie 60km/h. Albo ludzie którzy pompują sobie rezultaty jazdą w grupie lub podciąganiem się za samochodami. Niech zalicza rekordy tylko z
Z wszystkim się zgadzam, ale zamiast tu się rozpisywać, powinieneś wysłać te uwagi do twórców Stravy. Może z czasem to ogarną, jak będzie więcej uwag i rezygnacji z premium.


@kasin: Stary, dwa-trzy lata zajęło im wydane normalnej appki na Galaxy Watche Samsunga xD Mieli już opinię w okolicach 1.5 gwiazdki i wpadli na pomysł, że zamiast fixować gówno, które nadal nie działało (sync do ich platformy, random crashe) to trzeba było
@kasin: Będe musiał jej kiedyś spróbować, bo myślę o sensorze kadencji, a póki co szkoda mi hajsu na jakiś komputerek rowerowy. Choć jak widziałem na yt setup tego to nie wiem, czy chciałoby mi się kilka minut to parować. Ale wygląda na mocną appkę. Jak oceniasz?
@XpedobearX Daje radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do przetestowania można wersję trial zainstalować, ale nie wiem, jakie ma ograniczenia. Jak chcesz, to możemy się umówić na konkretny dzień i wyloguję się z konta Samsung, a ty zalogujesz się na nim, zainstalujesz pełną wersję i przetestujesz, np. przez dwa dni.
@kasin: Myślę, że trial mi wystarczy do tego, bo upload do Stravy jest dostępny z tego co patrzyłem. Bardziej mnie ciekawiła ta opcja z podłączaniem sensorów w appce bo na yt gościowi to zajmowało trochę czasu. Zresztą aktualnie robię synca S Healtha ze Stravą.
@cult_of_luna: ale że strava nawet nie wyłapuje najbardziej oczywistych odstępstw. Niedaleko mnie jest odcinek, gdzie ktoś wyciągnał chyba ze 400km/h ze względu na błąd w odczycie gps. Od mojego oflagowania zajęło im to jakoś ponad pół roku żeby coś z tym zrobić. A nie wiem ile wcześniej ten wynik wisiał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasin: Sztos jest ta appka, biere premium po jednym uzyciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, ze Strava i tak policzy po swojemu, ale ma tyle funkcji i widoczkow, ze szok. Dodatkowo nie gubi mi pulsu, bo S health przestawal liczyc na randomowo dlugie okresy i elo. Fajnie rysowana mapka podczas drogi, nie wpierdziela tyle baterii i szybszy sync z GPSem.