Wpis z mikrobloga

Nie można tu mówić m wyborze między większym i mniejszym złem, bo nikt nie jest w tanie przewidzieć konsekwencji swoich działań na tym etapie.


@tojestmultikonto: Karma... nie jesteś w stanie stwierdzić na żadnym etapie czy twój uczynek był dobry czy zły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zarodek to istota ludzka? To co sprawia, że zarodek jest inny od trawy? Nie ma świadomości, nie czuje, tylko rośnie.


@ItsFine: DNA, mówi to panu coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Różnica jest taka, że gwałciciel i morderca dzieci zwgałcił i zabił dziecko, którego ktoś pragnął, kochał i potrzebował. Usunięcie ciąży jest trochę jak walka z pasożytem - zagraża Twojemu zdrowiu lub po prostu go nie chcesz.


@Grzabek: Czyli niekochane i niepotrzebne dzieci można gwałcić i zabijać? To może zamiast aborcji na handel dla pedofilii, będzie i wilk syty i owca zarobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@podjad3k: Argumentacja z poniżej pieroża, dlatego powiem Ci - Tak to świetny pomysł, ale jeśli ktoś ma ochotę #!$%@?ć dziecko pedofilowi to jego sprawa, ale jak ktoś nie chce go urodzić no to aborcja. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem to załóż grupę poparcia dla pedofilii i handlu ludźmi i rozwijaj się, świat stoi przed Tobą otworem.
  • Odpowiedz
nie jesteś w stanie stwierdzić na żadnym etapie czy twój uczynek był dobry czy zły


@podjad3k: To i tak dużo, jeżeli zdajesz sobie z tego sprawę, ale do tego potrzeba wielkiej mądrości, bo jeżeli uważasz, że jest inaczej to musisz być ignorantem. Prawo stanowi jednoznacznie, że człowiekiem jesteś od momentu urodzenia. Wtedy nadają Ci imię i zaczynasz funkcjonować w systemie prawnym jako obywatel. Jeżeli religia, którą wyznajesz zabrania Ci przerywania ciąży
  • Odpowiedz
@podjad3k: Nie każdy ateista ma ochotę zostać "ojcem" źle wykształconego płodu z bezmózgowiem, więc jest to kwestia moralności i zdrowego rozsądku, bo prawdopodobnie nawet wśród Katolików są osoby, które dokonały by przerwania takiej ciąży. Nie mniej jednak nie ma co do tego mieszać religii albo mówić tu o "zabijaniu", w przypadku w którym nie dokonanie zabiegu przerwania ciąży jest jedynie przedłużeniem agonii i narażeniem rodziny na przeżycie traumy związanej z przymusem
  • Odpowiedz
włos ludzki też ma ludzkie dna, czy w takim razie też powinien być chroniony?

@ItsFine: Rozumiem, że jak cię spotkam na ulicy to mogę bezkarnie cię ogolić, bo włosy są nie chronione? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: Ach dla mnie po prostu to stanie się człowiekiem po urodzeniu, a wcześniej bycie tylko płodem to taka sama magia jak u katolików ryba to nie mięso xD Swoją drogą to się zapętliłeś chyba i od rzeczy gadasz. Te tysiące polskich rodzin to z tego co pamiętam dokładnie dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) porównywanie w ogóle tej sytuacji do obozów śmierci sprawia, że jesteś po prostu
  • Odpowiedz
@podjad3k: ja mogę wybrać czy się ogolić, bo to moje ciało. Gdybyś ty miał mnie ogolić to mamy coś bliżej do nakazu aborcji, którego chorą namiastkę widzieliśmy w Chinach jeszcze parę lat temu.
  • Odpowiedz
najlepszym rozwiązaniem by była ochrona życia dzieci od osiemnastki


@podjad3k: Właściwie w łonie przyszłej matki płód jest stosunkowo bezpieczny, prawdziwe problemy zaczynają się tuż po urodzeniu, kiedy dziecko zaczyna poznawać otoczenie, w którym przyszło na świat, z rodzicami włącznie.
  • Odpowiedz
Ach dla mnie po prostu to stanie się człowiekiem po urodzeniu, a wcześniej bycie tylko płodem to taka sama magia jak u katolików ryba to nie mięso xD


@podjad3k: Nie miej o to do mnie pretensji, nie ja stanowię prawo. Nie przyszło Ci kiedyś do tej mądrej głowy, że procesów biologicznych nie można poddać działaniu jakiegoś wyimaginowanego prawa. Jedni ludzie dojrzewają wcześniej, a inni później, mimo to, seks jest dozwolony od
  • Odpowiedz