Wpis z mikrobloga

@cluiv: Na obrazku płód w 8-9 miesiącu, powinien być już wyciągnięty zanim dostanie wodogłowia, albo innej choroby przez opieszałość lekarzy, a ty się pytasz czy jest ok zabicie dziecka w 9 miesiącu? Eh te kato-prawaczki i ich żelazna logika odziedziczona po niewolniczych rodzicach z PRL.
Bo lepiej wydać na świat potomstwo, które będzie żyło w beznadziejnych warunkach, ponieważ rodzice nie są stabilni finansowo. Niech dziecko męczy się przez 18 lub więcej lat! Ale przynajmniej go nie zabijemy! C**j z tego, że będzie cierpiało, ale przeżyje xDddddd


@TenJedynyBast: Zdecydowana większość naszych przodków wychowała się w niebogatych warunkach, i co z tego? Wyrośli zazwyczaj na dobrych pracowników, a teraz dodatkowo z biedy da się wyjść. Nie przekreślałbym człowieka
@cluiv: o kurde faktycznie, przyznaje się, jest tam napisane o zdrowym dziecku, wyszedłem na cymbała XD chociaż spotykałem się już z opiniami że downy wcale nie są jakoś strasznie chore i przecież normalnie żyją a po za tym to się fajnie cieszą.
@Brakus: Mam Ci podać parę przykładów gdzie sie okazało że te "niezbite" dowodu wynikały z tego że policjant się na kogoś uwziął, albo ktoś znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie?

Co według Ciebie byłoby takim "niezbitym dowodem"? Bo wydaje mi sie że większość dowodów jest narażone co najmniej na zawodność człowieka.
@Neubert: Nie widzę nic złego w tego typu argumentacji. Uważasz, że niektóre kary ze względu na błędy w aparacie sądowniczym są złe, ale inne, mimo że podlegają tym samym błędom już są dobre. W dodatku zastanawia mnie postrzeganie kary śmierci dla osoby niewinnej jako coś nieludzkiego, podczas gdy posadzenie w pierdlu tej samej osoby, żeby gniła do końca życia w więzeniu, jako cywilizowana, humanitarna metoda xD Ja jestem przeciwnikiem kary śmierci,
@Sosnus:

Po skazaniu na dożywocie nie odchodzisz do krainy wiecznych łowów i w przypadku pojawienia się nowych dowodów, masz możliwość opuszczenia więzienia.

W przypadku kary śmierci po wykonaniu wyroku, takiej szansy miał nie będziesz.

Dlatego w jednym ze swoich powyższych komentarzy, napisałem -

System sądowniczy nie jest niezawodny i zdarzają się pomyłki.


Nie twierdzę, że w przypadku innych kar nie występują pomyłki. W trakcie dożywocie masz szansę dochodzenia swoich praw i
@cluiv: I co w związku z tym? Masz się nacierpieć dodatkowo, żeby potem solić się ze wszystkimi dokumentami. Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest szeroko dostępną aborcja. Jak ktoś chce zrobić, zrobi. Jak ktoś nie chce, to nie zrobi. Problem rozwiązany.
@Cierniostwor: Nie zrozumiałeś o co chodzi. Skazywanie człowieka na życie w beznadziejnych warunkach i to w dodatku nie tylko jego, ale i jego opiekunów, to większe bestialstwo niż aborcja.

Change my mind.


@TenJedynyBast: Dzieciństwo w biedzie, to nie do końca to samo co w „beznadziejnych warunkach”. Jak dorośnie będzie mógł się dorobić i wyjść z biedy, a przynajmniej być dobrym mężem/żoną i pracownikiem.
W dzisiejszej Polsce sama minimalna plus MOPS
@ItsFine A wiesz ile to jest takich przykładów ? Kilka xd technologia idzie do przodu i coraz ciężej kogoś skazać za niewinność. Takich przypadków w których ludzie byli niewinni to jest margines.
Większość ludzi chce kary śmierci za najcięższe przestępstwa a zwłaszcza te z premedytacją.
znowu to manipulowanie karami śmierci w usa gdzie więźniowie siedzą i po 20 lat czekając na nią


@ediz4: A w innych, cywilizowanych krajach jest według ciebie inaczej?

https://wyborcza.pl/7,75399,25546502,japonia-wykonala-kare-smierci-na-chinczyku-skazanym-za-zabojstwo.html

Zbrodnia - 2003
Wyrok - 2011
Wykonanie wyroku - 2019

Zgodnie z japońskim kodeksem postępowania karnego kara śmierci musi być wykonana w ciągu sześciu miesięcy od nieudanej apelacji na polecenie ministra sprawiedliwości. W praktyce jednak, z uwagi na ponowne rozpatrywanie sprawy, skazani często