Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życie dla swoich ulubionych butów?

Jedna osoba dostanie ode mnie renowację obuwia, na którą składa się czyszczenie, naprawa rys i otarć, odświeżenie koloru i wybielenie midsoli (jeśli będzie taka potrzeba). Właściwie, to czego potrzeba butom zwycięzcy, uzgodnimy razem po wygranej. :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem, żeby zacząć zarabiać na tym co kocham robić, czyli na renowacji butów. Łączenie tej pasji z „normalną” pracą zaczyna być męczące, bo po prostu brakuje mi czasu na #rekodzielo . Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, muszę zbadać rynek. :)

Oto co trzeba zrobić żeby wygrać:
1) dać plusik
2) w komentarzu napisać czy byłbyś zainteresowany/a taką usługą (w cenach od około 35zł za zwykłe czyszczenie, przez około 80zł za podstawową renowację, po około 250zł za full renowację przywracania martwych butów z zaświatów lub indywidualną customizację). To jest pytanie otwarte i tak naprawdę można napisać wszystko, co pomoże mi zbadać rynek- rady, uwagi lub przemyślenia dlaczego tak i dlaczego nie.

WAŻNE: to, czy byłbyś zainteresowany usługą renowacji lub customizacji butów nie ma wpływu na wygraną w rozdajo! Jak napiszesz w komentarzu, że cię to zupełnie nie interesuje i uważasz pomysł za żałosny, to oczywiście wciąż możesz wygrać. Dlatego proszę nie słodzić i pisać szczerze.

Właściwie to tyle. Na wywiązanie się z rozdajo daję sobie czas do końca maja. Prawdopodobnie zwycięzca otrzyma swoje buty dużo wcześniej, ale chcę mieć spory margines na nieprzewidziane sytuacje. Wysyłkę opłacam ja w dwie strony. Losowanie przez mirkorandom w piątek po 20.
sudiczka - Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życi...

źródło: comment_1615992744oNBsOTqIFxwXFE6SXLFsGQ.jpg

Pobierz
  • 278
ntarzu napisać czy byłbyś zainteresowany/a taką usługą (w cenach od około 35zł za zwykłe czyszczenie, przez około 80zł za podstawową renowację, po około 250zł za full renowację przywracania martwych butów z zaświatów lub indywidualną customizację). To jest pytanie otwarte i tak naprawdę można napisać wszystko, co pomoże mi zbadać rynek- rady, uwagi lub przemyślenia dlaczego tak i dlaczego nie.


@sudiczka: Myślę że za 150-200zł już da się kupić buty nowe. I
@Ja-nieja-niktja: No niestety, renowacja tanich butów z sieciówek rzadko kiedy ma sens. Właściciel musi je naprawdę kochać, albo być bardzo eko. Zdarza mi się natomiast kupować np. jordany z lat '90 i one mają już wartość kolekcjonerską, więc bez względu na cenę, renowacja opłaca się zawsze. :)

@beer_man normalnie możesz je użytkować. :) Skóra jest wdzięcznym materiałem i naprawdę można ją naprawić, odnowić, odświeżyć, żeby znów służyła lata. Oczywiście jak nie
@sudiczka: No dobrze, ale zakładając że się normalnie chodzi po mieście, ale nie impregnuje, na pewno nie będzie to nawet w połowie zbliżone do fabrycznego stanu więc właśnie chodzi mi o to czy to wytrzyma tydzień, miesiąc czy pół roku? IMO faktycznie bezsensowna ta renowacja o ile nie są to jakieś porządne skórzane buty pod garniak, ale ja bym te śmieszne snikersy czy jak to się tam teraz zwie od razu
@beer_man: Tym bardziej dzięki za komentarz!

No dobrze, ale zakładając że się normalnie chodzi po mieście, ale nie impregnuje, na pewno nie będzie to nawet w połowie zbliżone do fabrycznego stanu


Będzie. :) O to chodzi w renowacji. To nie jest zamalowanie problemu, tylko naprawa obuwia. Używając środków dobrej jakości, można mieć pewność, że buty jeszcze posłużą. Może wygrasz rozdajo i będziesz mógł się sam przekonać. ( ͡º ͜ʖ
@sudiczka: jak dla mnie super pomysł. Teraz trudno znaleźć dobrego szewca a co dopiero osobę która odnowi buty. Cena 200 zł jest jak najbardziej ok. Niebieski ma parę par butów które nie wyglądają już powalajaco, ale że kosztowały miliony monet i że zwyczajnie je lubi trzyma w szafie lub nosi wtedy kiedy nikt nie widzi (ja zresztą mam podobnie, ale baba może ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@sudiczka: Ja totalnie bym była zainteresowana czymś takim. Mam jedne ukochane buty, z którymi nie mogę się rozstać: już dwa razy wymieniałam w nich podeszwy, bo się starły, niestety szewc nie oferował renowacji, więc skóra wygląda z każdym rokiem coraz gorzej. Więc gdybym wygrała rozdajo, to byłoby super ( ͡º ͜ʖ͡º)
Myślę że za 150-200zł już da się kupić buty nowe. I czyszczenie to raczej każdy jest w stanie przetrzeć je czy coś. Jeśli sprawa nie dotyczy jakichś drogich skórzanych butów to większość ludzi kupi nowe aniżeli zainwestuje w wyczyszczenie adidasów które się rozwalą za pół roku po czym i tak trzeba będzie nowe kupić.

Może jestem biedak że buty po 150zł noszę z ccc czy coś. Może się nie znam. Ale większość