Wpis z mikrobloga

Chyba mam covida, ale nie mam jak potwierdzić, bo już prawie tydzień czekam na telefon od lekarza z NFZ. Ogólnie jest ok tylko kompletnie straciłem węch. Nie czuję kompletnie żadnego zapachu a w zatokach mam uczucie jak np. na basenie kiedy się wciągnie chlorowaną wodę do nosa. I teraz pytanie, czy żeby odzyskać węch to wziąść jakieś sterydy czy czekać? Węch wraca w 100% czy może być potem już słabszy?
#medycyna
  • 10
@lukasgl: nie mogę się się umówić bo linia jest zajęta większość czasu a jak w końcu się uda to Pani informuje że lekarze mają pełne obłożenie i tak od tygodnia.

@motyVVanitas: wypełniłem te ankietę i według niej nie kwalifikuje się na badanie bo ryzyko że jest to covid jest ponoc niskie.

Btw. Zapisałem się prywatnie na wizytę i w rozpoznaniu lekarz napisał mi podejrzenie covida, i zalecił skontaktowanie się z
@DexterFromLab O kurde to co to za przychodnia, że nawet na kilka dni do przodu nie ma miejsc. Proponuję zmienić POZ jeśli masz wybór.

Skoro nie masz węchu to można zgadywać, że na 100% masz COVID. Skierowanie niestety tylko na NFZ jeśli chcesz bezpłatnie zrobić.
@lukasgl: tak POZ jest okropne, siedzą tam na dyspozytorni takie Panie psychopatki które wszystkich traktują jak problem.

No a te testy jak wszystko w tym kraju są już pewnie niemiarodajne, myślę że ludzi z takim problemem jak ja są teraz dziesiątki tysięcy. Ciotka przekręciła się przy 2-giej fali, karetkę wzywali 5 razy ale odmawiali aż w końcu straciła przytomność. W karcie zgonu napisali że zakrzepica ale w domu leżała z gorączką
@motyVVanitas: wypełniłem na stronie NFZ kwestionariusz i mam czekać na telefon od lekarza NFZ. Skoro mija już prawie tydzień to powiem mu że już jestem zdrowy. Po co mam się przyznawać, tylko mi dadzą kwarantannę i tyle będzie z ich konsultacji. Sam wiem że mam siedzieć na dupie i nie roznosić tego gówna.
@DexterFromLab: wybacz ale nie rozumiem twojego podejścia. Czegoś oczekujesz ale tak w sumie to nie. Bez kowida była dżungla w opiece zdrowotnej w wielu miejscach a teraz to już w ogóle cyrk na kółkach. Zastanawia mnie to ze ludzie robią przelewy na drugi koniec świata a nie potrafią szukać informacji. Na luzie juz kilka dni temu udałoby ci sie załatwić skierowanie na wymaz w nocnej i swiatecznej opiece zdrowotnej.