Wpis z mikrobloga

Chciałem wymienić starą deskę w kiblu na nową, niestety trochę nie dopatrzyłem (nie jest to łatwy temat znaleźć identyko deskę bo zgadywałem tak naprawdę tylko po wymiarach) i kupiłem taką z innym mocowaniem. My bad, ale no trudno, przecież wystarczy usunąć stare mocowanie, nie? Otóż nie. Pacjent na zdjęciu w załączniku (w sensie ten po prawej, po lewej to mocowanie muszli do ściany), NI #!$%@? nie idzie tego odkręcić. Co z tym zrobić, założyć że jest zalane silikonem i się poddać czy co? Próbowałem już rękoma, obcęgami, nie ułatwia za bardzo fakt że nie ma tam za wiele miejsca do manewru ale nic nie idzie. Mam się pogodzić z tym że nic się nie da zrobić i wymienić deskę na taką montowaną tak samo jak obecna?
#remontujzwykopem #lazienka
Marmite - Chciałem wymienić starą deskę w kiblu na nową, niestety trochę nie dopatrzy...

źródło: comment_1615839085HynM63h9cuVQPZM31Rb1oV.jpg

Pobierz
  • 26
@Marmite: Daj zdjęcie tej śruby z góry. Śruba jest z nierdzewki, a nakrętka plastikowa. Powinno się odkręcić ręką. Silikonu nie powinno tam być, nie ma potrzeby stosowania. Spróbuj trzymać tą plastikową nakrętkę, ustaw tak, żeby ci było wygodnie mocno złapać i spróbuj kręcić śrubą od góry
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: @FilipWWL: @darek-jg: od góry wygląda jak w picrelu. Też niebardzo się kręci ta część, może jak zaleję WD40 to puści, na razie trzyma sztywno
@Rafalski45: dobra rada, oprócz tego że to gówno się nie kręci, choćbym nie wiem ile siły w rękach przyłożył. Żadna zarzutka cumplu, jestem #!$%@? że taki banał musi sprawiać tyle problemów xD
@ZlyPasterz: nie chcę być przesadnie inwazyjny bo gdyby jakimś cudem
Marmite - @GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: @FilipWWL: @darek-jg: od góry wygląda...

źródło: comment_1615840453EcPUiOhPZh08WGLEB1dy5j.jpg

Pobierz
Dobra, próbowałem odkręcić te śruby od góry ale w pewnym momencie też blokada. Zalałem WD 40 i spróbuję jutro, a jak nadal nie pójdzie to #!$%@?, robimy "tnij #!$%@? tnij" i wycinam w #!$%@? te plastiki xD
@Marmite: w życiu się nie spotkałem z sytuacją, że tego typu nakrętka nie daje się w rękach odkręcić.
Protip ode mnie: kawałek rury 3/4 cala i młotek. #!$%@? po końcówce rury, żeby zrobić coś na kształt elipsy i przymierzasz co chwilę czy ciasno pasuje. Potem dwoma rękami nie ma bata, żeby nie puściło :)
w życiu się nie spotkałem z sytuacją, że tego typu nakrętka nie daje się w rękach odkręcić.


@janznetu: kurde no, każdego tutaj powątpiewającego kto jest z Gdańska albo okolic mógłbym zaprosić żeby sami spróbowali, daję 100 do łapy za ogarnięcie tematu do końca bo ja już sił nie mam xD tzn. zobaczę jutro, bo może protipy od mirków zdadzą egzamin