Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze ulubione trasy na #rower w okolicach #sosnowiec? Im dalej od ruchliwych dróg, typ lepiej.

Ja polecam takie:
1. Park sielecki -> Pogoria, przez ul. Chemiczną, potem do Zamku w Będzinie, dalej wzdłuż Przemszy
2. Stawiki -> pole golfowe w Siemianowicach, przez Milowice. Ewentualnie dalej do Parku Śląskiego
3. Stawiki -> Trójkąt trzech cesarzy -> Park miejski na Kazimierzu (Szlak Dawnego Pogranicza)
  • 6
@przeski cały czas ścieżka Stawiki - Piłsudskiego - Mireckiego - Grota Roweckiego - Orla - Będzińska aż pod Zamek, dalej wzdłuż Przemszy przy targu, plaża Będzin - Park Zielona - Pogoria 3 lub 4 w zależności od natężenia. Piwko i zapiekanka Pod Dębami i powrót :-)
@lucas0: ja osobiście wolę jechać Chemiczną i dalej wzdłuż torów, niż Będzińską.Co prawda jedzie się po jezdni, ale ruch jest mały.

@swinka_morska: polecasz jakąś trasę tam? Kiedyś jechałem tam przez Kazimierz/Balaton i dużo się jechało ulicą. Może jakoś też się da bardziej od strony Mysłowic? Zawsze szukam na openstreetmap.org tras rowerowych, ale już kilka razy się dałem nabrać na nieprzejezdne trasy.