Wpis z mikrobloga

Dzień 5: lepiej

Dziś czuję się zdecydowanie OK. Rozmawiałam z lekarką i okazało się, że mam prolaktynę i profil lipidowy #!$%@? w kosmos i uwaga... odstawili mi Solian. Babeczka uprzedziła, że mogę się przez kilka dni czuć trochę gorzej, więc jeszcze chwilę tu posiedzę. Powiedziała, że od podwyższonej prolaktyny są mlekotoki i rosną cycki (to dużo tłumaczy).
Czuję się naprawdę dobrze i strasznie się z tego powodu cieszę. Wenla i agomelatyna robią robotę.

Na oddziale totalnie nic ciekawego się nie dzieje. Babka, która mnie dręczyła i której każę 5 razy dziennie #!$%@?ć już się odczepiła i nawet do mnie nie podchodzi. Niedługo przeniosą mnie na drugą stronę (jest strona obserwacyjna i normalna, ja jestem teraz na obserwacyjnej).
Moja współlokatorka jest strasznie tajemnicza. W ogóle nie pamięta skąd się tu wzięła, jest zamulona i bardzo... ufna. Aż trochę za bardzo. No i jara jak smok. Ale takie towarzystwo to skarb patrząc na to jakie miałam przy poprzednich pobytach.

Ktoś się z Was #!$%@?ł, że moje wpisy za bardzo skupiają się na mnie. A na czym #!$%@? mają się skupiać, jak ja praktycznie nie wychodzę z pokoju? Jak się nie podoba to sio, to mój pamiętnik.

Wczoraj 30mg chlorprotixenu. Spało mi się dobrze i się wyspałam, ale miałam koszmar. Śnili mi się rodzice, znowu. Że robili mi krzywdę na różne sposoby, tak jak to kiedyś mieli w zwyczaju. Potrzebuję psychologa szybko.

Miłego piąteczku, mordy.

#psychonudles #psychiatria #psychiatryk #depresja
  • 20
@daox: jest bardzo dużym obciążeniem. najcięższe dla niego było to, jak znalazł mnie naćpaną lekami po próbie samobójczej. ogólnie nie daje po sobie poznać, ale wiem, że jest mu bardzo ciężko z moją chorobą. ogromnie mnie wspiera, przywozi mi do szpitala jedzenie i ciuchy mimo, że możemy się zobaczyć tylko przez szybkę. jest najdzielniejszym facetem na świecie i przy okazji najkochańszym. to mój największy skarb.
@Klepajro: no tak. jest jeszcze terapia zajęciowa, ale średnio tam coś się dzieje. ogólnie to leczenie według mnie polega na tym, że odcinasz się od świata i skupiasz się tylko i wyłącznie na sobie - to jest MEGA terapeutyczne wbrew pozorom
@Tomtomprom nie, mleko się nie leje, ale cycki mam naprawdę duże i wcale nie jestem gruba. Podobno mleko się leje tylko w 50% przypadków. Narazie ściągają mi Solian który może to powodować ale nie sądzę żeby to coś dało bo biorę jeszcze SNRI
@send_nudles: amisan(solian) często powoduje takie skutki uboczne, ale też ta zwiększona prolaktyna jest akceptowalnym skutkiem ubocznym tego leku w stosunku do bardzo dobrego działania aktywizującego i przeciwdepresyjnego w dawkach okolo 100 i dobrze też działa przeciwpsychotycznie w większych dawkach. Ludzie chwalą go właśnie za stosunkowo małe skutki uboczne. Musisz wiedzieć że zwiększona prolaktyna nie powoduje nic groźnego pozatym , że zatrzyma miesiączkę i może być uciążliwe to mleko, ale poztym nic
@Tomtomprom: brałam 100, ale to decyzja lekarza żeby odstawić Solian. Ja wiem, że po nim mi prolaktyna nie spadnie znacząco, każdy kuźwa ma podwyższoną prolaktynę xD acz chętnie zmniejszyłabym rozmiar stanika