Wpis z mikrobloga

hej Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam w domu u rodziców problem z #internet
dom ma 120m2
na ta chwile mam w domu router (asus RT-N100U) który daje rade wysłać tylko sygnał w lini prostej (góra/dół i lewo/prawo)
tylko pokoje w bezpośrednim sąsiedztwie maja zasięg
pokoje po skosie juz nie maja ( ͠° °)
na razie ratuje się repeaterem marki krzak ale bardzo często gubi on zasięg
ogólnie to w domu wykorzystuje się tylko wifi (jak mama korzysta z laptopa i jak ja przyjeżdżam to żeby włączyć sobie netflixa lub jak przywiozę konsole to żeby pograć)
w tej sytuacji zastanawiam się nad kupnem mesha
wpadł mi w oko TP-Link Deco M4 i E4
niestety nie wiem który będzie lepszy i czy to rozwiąże problem
dodam jeszcze ze dostawca internetu udostępnia na ta chwile maks 100 mb/s i nie widać przesłanek żeby przez najbliższe 5 lat miało się to zmienić
co poradzicie w takiej sytuacji?
#meshnet #internet #komputery #repeater #router
  • 12
  • 0
@krzyhhh zastanawiałem się nad nim ale jest dosc drogi
nie mieszkam z rodzicami na stale
odwiedzam ich raz na miesiac lub dwa i jestem maks 3 dni
nie wiem czy jest sens wywalać aż taką kase dlatego szukam alternatywy w przystepnej cenie
@cialko92: Z mojego doświadczenia powiem, że to zależy z czego masz wymurowane ściany.
Dom 120m to jedna kondygnacja czy dwie?
Oczywiście jakość sygnał pogorszy się wraz ze wzrostem odległości od AP, natomiast UniFi radzi sobie z tym nad wyraz dobrze, zwłaszcza przy niewielkiej ilości klientów sieci i braku zakłóceń sąsiednich sieci.
Najwyżej problematyczne miejscówki zostaną obsłużone w standardzie n zamiast ac, więc nie osiągniesz pełnego 100Mbs transferu z Internetu.

Odpal sobie
krzyhhh - @cialko92: Z mojego doświadczenia powiem, że to zależy z czego masz wymurow...

źródło: comment_1615459796XGy4tM69h3ncRflgmURo9M.jpg

Pobierz
  • 0
@krzyhhh dom piętrowy dom w zabudowie szeregowej
większość znajomy albo siedzi za granicą albo w dużych miastach typu Warszawa, Gdansk, Kraków
pierwsza moja myśl była żeby zmienić dostawce ale w mojej miejscowości nie ma nic sensownego poza tym co mam (od goscia ktory rozprowadza internet) a reszta to mobilne
@cialko92: to jeszcze sprawdź, czy blisko routerka czasem nie ma problemów z działaniem sieci
czyli zapuść pingowanie i speedtesta jednocześnie
żeby nie było, że radiówka nie wyrabia i zrywa
  • 0
@czerwona_muszka wzialem na test tp-link deco e4
przez weekend raz mi sie rozłączył i musiałem sparowac jeszcze raz ale poza tym zlikwidowal martwe strefy
Prawdziwy test bedzie w tygodniu podczas spotkan w pracy