Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Cześć! Dziś zapraszam Was i proszę o wykopanie Gurmanska PLJESKAVICA - prosty przepis na bałkańskiego hamburgera

Jest to chyba moje ulubione danie. Pierwszy raz jadłem je w Kielcach, gdzie swego czasu był całkiem fajny lokal z pljeskavicami i cevapi. Często można było spotkać tam zawodników #vivekielce. Niestety lokal kilka lat temu został zamknięty, a ja od tego czasu miałem okazję spróbować pljeskavicy w każdym bałkańskim kraju przez co jeszcze umocniła się moja miłość do niej :D

Zachęcam do tego aby chwalić się tym na mirko jak przygotujecie coś ode mnie oznaczając mnie oraz tag #kuchniamg78

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - mój tag do obserwowania lub czarnolistowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - #kuchniamg78

Cześć! Dziś zapraszam Was i proszę o wykopanie Gurmanska PLJES...

źródło: comment_1614678655lH6ErABANeoBvCGLaBCm9S.jpg

Pobierz

Jadłeś kiedyś pljeskavicę?

  • Tak 23.4% (374)
  • NIE ale chcę spróbowac 59.8% (955)
  • Nie i nie zamierzam 16.8% (269)

Oddanych głosów: 1598

  • 96
  • Odpowiedz
@MG78: najpierw pulled pork, teraz to. Pomagasz przetrwać siedzenie na chacie :) jadłem pljeskavicę w kilku miejscach w Polsce, najlepiej smakowało w barze w Katowicach, kawałek za SSC
  • Odpowiedz
@MG78: Od kolegi, którego rodzina miała baranki. Niestety to źródełko wyschło. Chyba na hali mirowskiej w Warszawie można kupić. W innych miastach trzeba pewnie po bazarach szukać.
  • Odpowiedz
@MG78: Miałam napisać, że propsuję używanie rękawiczek, ale przy formowaniu kotletów już było rękami. xD

Jedzonko wydaje się ciekawe, tego akurat nie jadłam. Dolącza do kolejki "kiedyś zrobię" :D
  • Odpowiedz
@MG78

Łączny czas:1 hour

Myślę sobie, super wiem co dziś na obiad po czym widzę:

Odstawiamy do lodówki na przynajmniej 2-3 dni.

To sobie k**wa zjadłem.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kruprz: Przyspieszoną wersję też robiłem, będzie smakować trochę inaczej ale też spoko ;d ja najbardziej lubię jak poleży ze 3 dni właśnie ;d
  • Odpowiedz
O rany, plejskavica to najlepsze jedzonko na świecie. Będzie gotowane w weekend, dzięki za przypomnienie o tej wspaniałości Mireczku ( ʖ̯)
  • Odpowiedz