Wpis z mikrobloga

@munchkin: nie no, przy falach nawet nie wchodzi w grę jakiekolwiek wypływanie, natomiast pływanie kajakiem blisko brzegu jest dosyć popularne w Danii, a morze jest często spokojne, czasami jest nawet nieruchome jak tafla na jeziorze. Dzięki za odpowiedź! :)
Na co zwracać uwagę przy kupnie kajaka?


@Zapaczony: Nie ma uniwersalnego kajaka, który sprawdzi się w każdych warunkach, dlatego najpierw zaczynasz od ustalenie tego w jakich warunkach najczęściej będziesz pływał (rzeka, jezioro, morze). I na podstawie tego dopasowujesz kajak ;-) W komentarzach wyczytałam, że bierzesz pod uwagę głównie morze - a więc kajak musi być znacznie dłuższy, takie minimum to 4-5 m, na morzu sprawdza się zasada, że im dłuższy tym
Nie ma uniwersalnego kajaka


@a__s: i już mi się plan kupna nie podoba, bo wyobrażałem już sobie jak pływam po okolicznych rzeczkach oraz po morzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję za fachową odpowiedź, zapisałem sobie wszystkie notatki. Jak wygląda bezpieczeństwo, jeżeli chodzi o typ kajaka, tzn. jednoosobowy vs. 2-osobowy?
wyobrażałem już sobie jak pływam po okolicznych rzeczkach oraz po morzu


@Zapaczony: Teoretycznie możesz wykorzystać taki kajak na rzekach, nikt Ci nie zabroni. Choć wybierałabym raczej szersze rzeki, bez zwałek - przy powalonych konarach i na wąskich rzekach, kajak morski się nie sprawdzi. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na morzu: strzelam, że dwójka będzie stabilniejsza, ale wolniejsza i mniej zwrotna, nie mam jednak doświadczenia w tej kwestii, pływam głównie jedynkami. Ale może
@Zapaczony: wejdz sobie na jakies polskie wypozyczalnie kajakow np. https://kajaki.swornegacie.biz/sprzet/
czesto takie strony prowadza ludzie ktorzy zrobili tysiace km w roznych kajakach i wiedza jaki kajak wybrac do okreslonych warunkow - dobrze je opisuja. Mieszkam od niedawna w okolicach najlepszych rzek do splywow w Polsce ale nie decydowalbym sie na kupno, bo to srednio praktyczna i oplacalna rzecz z wielu powodow. Nie wiem jak w Danii ;)