Wpis z mikrobloga

Witam, jesli w wieku 25 lat chciałbym podjąć sie nauki programowania #html czy java jest mozliwe ze pp 3 4 latach nauki (około 10h tygodniowo) będę miał na tyle wiedzy, że będę z tego miał przysłowiowy chleb? Jade narazie pracowac fizycznie zagranice, w miedzy czasie chce sie podjąć nauki prigramowania lub moze innej dziedziny. Nie wiem co z życiem zrobić, boje sie że roboty wszystko z automatyzują i będzie ciężko o prace kiedys dlategi zastanawiam sie nad pracą przyszłościową. Nie jestem po studiach. What i can try to do in my life... Idk
#pracait #pracbaza #programowanie #programista15k #java
  • 43
@Dawajmaciek: jeżeli wybierasz się do pracy fizycznej za granicę to niestety nie wróżę dobrze tej nauce. Jeżeli do tej pory nic nie spróbowałeś "klepnąć" to raczej będzie to słomiany zapał i za dwa-trzy tygodnie Ci przejdzie. IMHO 10h tygodniowo to za mało, żeby sensownie opanować programowanie jeżeli nie miałeś z nim do czynienia do tej pory. Może by się udało gdybyś miał jakiegoś mentora, który będzie Cię prowadził za rączkę i
@ajgoron: To może w temacie rozpoczętym przez opa zapytam innaczej - jaka droge do zostania juniorem w branzy IT widzialbys dla kogos kto nie konczyl studiow kierunkowych ?
Przyjdzie mi 30na karku. Nie widzi mi sie robic w januszexie. Musze rozważyć opcje nauki programowania, bądź kurcza palica czegos innego. #!$%@? zostane taxowkarzem... #!$%@? nie wiem :D mam #!$%@? zagadke, z czym sie zmierzyć po 30.. Czas leci
@LazyInitializationException: Bardzo możliwe. Ale na Eldorado OP spóźnił się tak ze cztery lata. Z roku na rok wymagania są coraz większe. Kiedyś na rozmowie na juniora pytali mnie o pętle, joiny w sqlu i uścisk dłoni bo robota była od zaraz. Teraz by dostać się na choćby staż trzeba mieć parę fajny projektów na gicie i skillsy jak regular ( ͡° ͜ʖ ͡°)