Wpis z mikrobloga

@LifeIsBetterLivedTogether: tanie crossy na pseudoamortyzatorach 60 mm sa do dupy. czym jezdza ci znajomi? poszukaj sztywniaka (full rigid).


@pisorgpl Jeździłem crossem Lazaro Integral V3 i trekkingiem Lazaro Senatore V3 za ok. 1500 zł. Te tanie "pseudo", na które narzekasz ty i masa ekspertów wykopowych, robiły znaczącą różnicę w komforcie podczas jazdy kiepskim asfaltem.

@LifeIsBetterLivedTogether Kup MTB 29" i wsadź opony 2" semislick. Na twoje potrzeby taki sprzęt będzie spoko i nie
Te tanie "pseudo", na które narzekasz ty i masa ekspertów wykopowych, robiły znaczącą różnicę w komforcie podczas jazdy kiepskim asfaltem.


@kasin: chodzi o bilans plusow i minusow. uginacze maja ujemny. rownie dobrze mozna wrzucic mostek na elastomerach i sztyce na zawiasie, ale znowu bilans bedzie ujemny.

z mtb dobrze napisales.
@pisorgpl Ogólnie się z tobą zgadzam, ale chciałem podkreślić, że te uginacze nie są aż tak straszne, jeśli nie wymaga się od nich zbyt wiele. W tych rowerach robiły naprawdę sporą różnicę na plus w stosunku do jazdy z usztywnionym widelcem. Oczywiście piszę tylko o dziurawym asfalcie. Raz wjechałem tym crossem na polną drogę dla ciągników, po której MTB cisnąłem na pełnej k... i po 200 metrach zawróciłem, bo to była trauma
W tych rowerach robiły naprawdę sporą różnicę na plus w stosunku do jazdy z usztywnionym widelcem. Oczywiście piszę tylko o dziurawym asfalcie.


@kasin: sporo tez zalezy od stylu jazdy. ja na takim uginaczu potrafilem wjezdzac i zjezdzac po trudnych szlakach gorskich. brak sztywnosci, brak tlumienia, brak jakiejkolwiek regulacji do wagi. sztywny widelec jest przewidywalny. uginacz nie jest. do rekreacji w latwym terenie spoko choc i tak wolalbym nizsza wage i sztywniejszy
W tych rowerach robiły naprawdę sporą różnicę na plus w stosunku do jazdy z usztywnionym widelcem. Oczywiście piszę tylko o dziurawym asfalcie.


@kasin: sporo tez zalezy od stylu jazdy. ja na takim uginaczu potrafilem wjezdzac i zjezdzac po trudnych szlakach gorskich. brak sztywnosci, brak tlumienia, brak jakiejkolwiek regulacji do wagi. sztywny widelec jest przewidywalny. uginacz nie jest. do rekreacji w latwym terenie spoko choc i tak wolalbym nizsza wage i sztywniejszy