Wpis z mikrobloga

MIRCY - pytanie z rodzaju (być może) dla wielu oczywistych - ale trudno, wolę się poradzić ludzi doświadczonych. Stanąłem przed wyborem umowa o dzieło vs. umowa łączona (o pracę + zlecenie). Po uwzględnieniu wszystkich finansowych zmiennych (typu - konieczność płacenia ubezpieczenia dobrowolnego itp.) wychodzi że w zasadzie na obu rodzajach umowy zarabiałbym praktycznie tyle samo (na dziele wychodzi mi jakieś 150 zł więcej). WIĘC PYTANIE: jakie są faktyczne plusy i zalety umowy o pracę? Czy warto się połasić na te 150 ziko na rzecz względnej stabilności? Zabijcie mnie ale całe życie tyrałem na śmieciówkach i serio nie wiem z czym to się je XD
#pracbaza #praca #umowa #januszex #pytanie #korposwiat #korpo #hr
  • 7
@phyro117 Urlop, zasiłek chorobowy, liczy się do stażu pracy, sąd pracy, odpowiedzialność do 3 pensji a nie całym majątkiem, okres wypowiedzenia, ewentualne prawo do zasiłku dla bezrobotnych, dodatkowo płatne nadgodziny. A jak problem z wypłata, to nue musisz sam o to walczyć 5 lat (a i tak cimozr nadciemniac, że nienależycie wykonales dzieło)

Sorry, ale żadna agencja ubezpieczeniowa nie da ci takiej polisy za 150 zł.
Aha, jeszcze jedna rzecz - na aktualnej umowie o dzieło i tak przysługują mi urlopy i "zwolnienia", ale to działa wszystko raczej na zasadzie dżentelmeńskiego układu, więc może faktycznie ten kodeks pracy to rzecz warta uwagi. Dzięki za odpowiedzi <3