Wpis z mikrobloga

Mireczki, bo ja się nie znam zupełnie, ale przeczucie mówi mi że something is no yes.

Mój Złomek poszedł do warsztatu bo ciekł olej. Umyli silnik i wymienili uszczelkę, ale przy tym poluzowali mocowanie sondy przy kolektorze. Byla uniwersalna, złączona zgrzanymi kablami z oryginalną wtyczką.

Pierwsze co to po powrocie wyszedł mi check engine. Sprawdzili i powiedzieli że to sonda i że to tak było zrobione ze nie ich wina. Sonda nie jest droga więc od razu poprosiłam żeby mi ją wymienili.

No i teraz klucz programu. Wymontowali mi sondę razem z gwintem i teraz trzeba zmieniać cały kolektor. Złomek z 2007 więc pewnie pójdę w stronę używki, no ale i tak nie wiem czy to powinien być mój koszt.

Co robić? Nie wiem co o tym w ogóle myśleć.

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #pytanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TataTanka: zawsze może coś wyjść, auto ma 14 lat, jednakże od tego mechanik ma ubezpieczenie, na wypadek błędów. Jeśli nikt nie mówił i ew. Problemach i dodatkowych kosztach to ja bym sie kłócił.
@TataTanka: mocowanie sondy to w sumie gwintowana tulejka albo nakrętka naspawana na dziurę w wydechu. Po kilkunastu latach wydech mógł w tym miejscu skorodować i próba odkręcenia sondy mogła się skończyć po prostu zerwaniem tego elementu - szczególnie, jeśli przy tej sondzie ktoś już grzebał wcześniej i z tego co piszesz raczej robił to po taniości.
Złomek miał mieć wymienianą sondę a nie kolektor.

@TataTanka: stare auta(nowe w sumie często też) mają to do siebie, że jak robisz często jedno to urywa się coś po drodze bo jest stare, jesli próbowali ją wykręcić, było podrutowane wcześniej i się urypało(bo np została wklejona na pałę przez druciarza) to normalne, że musisz za to zapłacić. Nie rób problemu.
Wymontowali mi sondę razem z gwintem i teraz trzeba zmieniać cały kolektor. Złomek z 2007 więc pewnie pójdę w stronę używki, no ale i tak nie wiem czy to powinien być mój koszt.


@TataTanka: Wykręcając sondę można zerwać jej gwint ale dobry magik wspawa właściwy i będzie z głowy. Przynajmniej tak ja to widzę.